Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Potekala Tekma Ekvador - Francija

Francoska reprezentanca je 25. junija odigrala zadnjo tekmo v skupinskem delu na svetovnem nogometnem prvenstvu FIFA. Tekmec Evropejcev v četvercu E so bili igralci ekvadorske ekipe.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je potekala tekma Ekvador - Francija

Ekvadorska sbona je za upanje, da bo nadaljeval boj v končnici, potrebovala zmago ali neodločen izid. Hkrati so Južnoameričani morali upati na ugoden izid vzporedne tekme med Švico in Hondurasom. Francozi, ki so rešili težavo za uvrstitev v naslednjo fazo svetovnega pokala, so na igrišču postavili daleč od začetne postave. Morda je bil to razlog za nekoliko zbledelo igro Evropejcev.

Prvi polčas je bil dolgočasen. Ekipi sta ustvarili nekaj nevarnih trenutkov. Priznati je treba, da so bili Francozi v odstotku posesti žoge boljši od nasprotnikov, vendar to moštvu Didierja Deschampsa ni prineslo ničesar. Ekvadorci so si včasih prizadevali za hiter protinapad.

Iz prvega polčasa se lahko spomnite le dveh nevarnih trenutkov ob vratih nasprotnikov. Sprva je Pogba po kotu nevarno brcnil z glavo, a je vratar Ekvadorja rešil svojo ekipo, kar je odražalo udarec. Ekvadorci so v enem od napadov po bočni krošnji motili vratarja Francije, a tudi takrat žoga ni končala v golu. Igralec Ekvadorja je z glavo zaprl podajo, a občinstvo cilja nikoli ni videlo.

V drugem polčasu se spominjam odstranitve kapetana Ekvadorja Antonia Valencie v 50. minuti. A še pred tem, takoj po začetku polčasa, bi lahko Francozi zadeli, toda vratnica je igrala za južnoameriškega vratarja.

Po pridobivanju prednosti je evropsko moštvo začelo napadati z velikimi silami, a to občinstvu ni prineslo veselja do golov, ki jih je videlo.

Rezultat srečanja je 0 - 0. Te številke na semaforju v celoti odražajo posebnosti tekme, na kateri so gledalci stadiona v Riu de Janeiru videli nekaj lepih in kakovostnih napadov.

Francozi zasedajo prvo mesto v skupini E s sedmimi točkami, Ekvador pa se odpravlja domov, saj je Švica zmagala na tekmi s Hondurasom.