Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Potekala Tekma Švica - Ekvador

15. junija sta v boj na svetovnem prvenstvu stopili moštvi četverice E. Na prvi tekmi skupine v prestolnici Brazilije na stadionu, imenovanem po velikem napadalcu Garrinchiju, je potekala tekma med reprezentanco Švice in Ekvador.

gruppa_mundiala

Pred začetkom srečanja so Evropejci veljali za favorite s stališča, da je njihov nabor izgledal močnejši. Švicarji imajo več priznanih voditeljev, ki igrajo za najboljše klube v Italiji in druge ekipe v Evropi. Toda med Ekvadorce so bili tudi legionarji iz Evrope. Tekma se je izkazala za zelo trmasto.

Prvi polčas se je spomnil po enakovredni igri, a so rezultat odprli Ekvadorci. Po podaji z levega boka je v kazenski prostor Švice šel predložek, ki se je končal z golom. V 22. minuti je žogo z mrežo z glavo poslal Antonio Valencia. Prva polovica srečanja se je končala z minimalno prednostjo Južnoameričanov.

Treba je opozoriti, da sta obe ekipi poskušali z dolgimi streli poiskati srečo pri sovražnikovih vratih. Nekajkrat so švicarski igralci nevarno streljali izven kazenskega prostora.

Drugi polčas se je začel živahno. V 47. minuti po kotu Švica izenači rezultat. Mahmedi pošlje žogo v gol Ekvadorcev in s tem izenači rezultat.

Od sredine drugega polčasa je bil vtis, da so Švicarji fizično močnejši. V 70. minuti so Evropejci celo zadeli. Vendar je sodnik gol odpovedal zaradi položaja v ofsajdu.

Zaključek tekme se je izkazal za fascinantnega. Vsaka ekipa je poskušala iztrgati zmago v zadnjih minutah. Ekvadorci bi lahko v zadnjem napadu žogo zabili, a trenutka niso izkoristili, kar je privedlo do protinapadov Švicarjev. 20 sekund pred koncem tekme je Švicar Seferovič žogo zabil v vrata Ekvadorja. Evropejci so zmagali z 2: 1 in v zadnjih sekundah srečanja pobrali tri točke.

Medtem ko svetovno prvenstvo občinstvu predstavlja brezkompromisne tekme. Obravnavani sestanek ni bil nobena izjema.