Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Potekala Tekma Hrvaška - Mehika

23. junija se je na svetovnem prvenstvu v Braziliji končal skupinski del v skupinah A in B. V prvem kvartetu prvenstva je bila ena pomembnejših in zadnjih tekem tekma med reprezentancama Mehike in Hrvaške. V osebnem obračunu teh ekip je bila odločena usoda vstopnice v končnico.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je potekala tekma Hrvaška - Mehika

Prvi polčas je prišel s prednostjo Hrvatov. Imeli so več posesti žoge in poskušali hitro napasti, a Evropejcem ni uspelo ustvariti zares ostrih trenutkov. Najpogosteje so Hrvati obrambo nasprotnika motili z daljšimi udarci.

Srednjeameriški predstavniki so izbrali taktiko protinapada. To ni naključje, saj bi bil remi dovolj, da bi Mehičani zapustili skupino. S takšno razčlenitvijo bi lahko Mehiko pripisali favoritom tekme. Igrovkoi te ekipe so v prvem polčasu ustvarili dva nevarna trenutka pred hrvaškimi vrati. Najprej je po daljšem udarcu vratarja vratnica rešila Evropejce, nato pa je Peralta prejel čudovito podajo iz globine, odšel na srečanje s Pletikoso, a zdrsnil in ni mogel zadeti vrat. Prvi polčas se je končal z neodločenim rezultatom.

Druga polovica srečanja je sledila nekoliko drugačnemu scenariju. Hrvati v napadalnih akcijah so se izkazali še manj, mehičani pa so dodali. Najprej se je sodnik usmilil Hrvaške, ko ni dosodil enajstmetrovke za igranje z roko v hrvaškem kazenskem prostoru. Potem pa je prevladala pravičnost. V 72. minuti po kotu je Rafael Marquez z glavo zadel. Veselje Mehičanov je bilo tako močno, da je njihov glavni trener skupaj z igralci padel v njegovo naročje na igrišču.

Po tem so Hrvati popolnoma razpadli. Še dvakrat so zgrešili. Andres Guardado v 75. minuti in Javier Hernandez v 82. minuti sta dosegla uničujoč rezultat. Zdaj nihče ni dvomil, da Mehičani zapuščajo skupino. Hrvatom je ob koncu tekme uspelo povrniti en gol, a to ni bilo malo tolažbe. Ivan Perišič je v 87. minuti dosegel edini gol proti Mehičanom.

Končni rezultat tekme 3 - 1 v korist Mehike omogoča zmagovalcem, da v skupini A. dosežejo 7 točk. Hkrati jih primerjajo z Brazilijo, vendar so od gostiteljev prvenstva slabši le po razliki med zadetki zadel in priznal. Na prvem mestu je Brazilija, na drugem pa Mehika. Zdaj se bo mehiška ekipa v 1/8 finala srečala z nizozemsko reprezentanco.