Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Portugalska Odigrala Zadnjo Tekmo Na Turnirju

Da bi se portugalska ekipa še naprej borila v svetovnem pokalu, je bilo treba z velikim rezultatom premagati Gano in upati, da bodo Nemci v veliki meri preigrali ZDA. Na svojo zmago so upali tudi igralci Gane, kajti v primeru ugodnega izida srečanja med ZDA in Nemčijo so Afričani napredovali v naslednjo etapo turnirja.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je Portugalska odigrala zadnjo tekmo na turnirju

Tekma med Portugalsko in Gano se je začela zelo živahno. Obe ekipi sta poskušali napasti nasprotnikov gol in hitro prečkali sredino igrišča. Cristiano Ronaldo je v 5. minuti skoraj naredil nogometni čudež. Po hitrem napadu je portugalski kapetan z boka vrgel ganskega vratarja, a je žoga zadela prečko. V 19. minuti je Ronaldo z več metrov že udaril po vratih Afričanov, a je vratar slednjega rešil.

Moštvo Gane je v prvem polčasu imelo svoje priložnosti za zadetek. Torej Gyan ni mogel uresničiti nevarnega izhoda pred vrata Evropejcev. Po tem se je igralo slavno nogometno pravilo. Po neizpolnjenem trenutku so Afričani sami zgrešili gol. V 31. minuti je John Boyer krojil žogo v svoj gol, kar je šokiralo številne navijače Gane. Portugalska je vodila z 1 - 0.

Prvi polčas se je končal z minimalno prednostjo Evropejcev.

V drugi polovici srečanja so ekipe tudi aktivno ustvarjale nevarne trenutke na tujih ciljih. V 57. minuti je svoj gol dosegel afriški kapetan Gyan. Po krasnem bočnem servisu Asamoaha je Gyan z glavo poslal žogo v mrežo. 1 - 1 - po takem rezultatu Afričani upajo, da jim bo uspelo pritisniti na Portugalsko in zmagati na tej tekmi. Zares so imeli trenutek Gaanci, a v 61. minuti je afriški igralec z vratarjeve črte žogo poslal mimo vrat.

Tekma je potekala do zadnjega žreba, ki ni ustrezal nobeni ekipi, a so se številke na semaforju vseeno spremenile. V 80. minuti je Ronaldo dosegel svoj prvi in, kot se je pozneje izkazalo, zadnji gol v svetovnem prvenstvu.

Končni rezultat srečanja 2 - 1 v korist Portugalske pošlje obe ekipi domov. Portugalec je po doseženih točkah dohitel ameriško reprezentanco, a razlika med doseženimi in prejetimi goli je bila na strani Američanov. Zato moramo na žalost navijačev Portugalske priznati, da je bila tekma z Gano evropska ekipa na turnirju zadnja.