Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Nemčija Odigrala Drugo Tekmo Na Svetovnem Prvenstvu V Braziliji

Mesto Fortaleza je 21. junija gostilo drugo tekmo Nemcev v skupinskem delu na svetovnem pokalu FIFA. Tekmec nemške reprezentance v skupini G so bili brezkompromisni afriški nogometaši ganske reprezentance.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je Nemčija odigrala svojo drugo tekmo na svetovnem prvenstvu v Braziliji

Skoraj 60.000 gledalcev na stadionu v Fortalezi in še večje število ljubiteljev nogometa si je na televizijskih zaslonih ogledalo najzanimivejšo tekmo med reprezentancama Nemčije in Gane. Igra se je začela živahno. Žoga se praktično ni zadrževala na sredini igrišča. Obe ekipi sta v prvi vrsti ciljali na nasprotnikov gol. Vendar v prvem polčasu občinstvo ni videlo doseženih zadetkov. Treba je povedati, da so imeli Nemci v prvih 45 minutah rahlo prednost, a so tudi afriški igralci nekajkrat nevarno napadli Neuerjev gol. Najpogosteje so Gaanci streljali na vrata izven kazenskega prostora. Moštvi sta na odmor odšli z neodločenim rezultatom 0 - 0.

Druga polovica srečanja se je začela zelo veselo. Najprej je v 51. minuti Mario Götze po preverjeni podaji s krila zadel vrata Afričanov. Goetze je udaril z glavo, toda žoga se je rikoširala v stegno Nemca in se tako odbila v gol. Nemčija je vodila z 1 - 0. Vendar so se igralci Gane kmalu odbili. Že v 54. minuti je po bočnem servisu Andre Ayyu z glavo zadel vrata Nemcev. Po doseženem zadetku so Afričani spodobno pospešili tempo in poskušali nevarno protinapadati. Nemci so igrali prvo številko. Posledično je v 63. minuti hitri napad Afričanov pripeljal do zadetka. Asamoah Gyan zavzame udarni položaj in strelja natanko v skrajni kot vrat Nemcev. Afričani prihajajo naprej z 2 - 1.

Zdelo se je, da bi se na tekmi lahko zgodila senzacija, ker čeprav so Nemci imeli ostre napade, jim je pred golom manjkalo kar nekaj. Vendar je nemški razred igralcev naredil svoje. V 71. minuti je nadomestni igralec Miroslav Klose dosegel svoj prvi gol na turnirju in 15 na tekmah na svetovnem prvenstvu. Nemci primerjajo rezultat - 2 - 2.

Po tem je imela Nemčija priložnost za zadetek več, Gani pa so nevarno napredovali, udarjali so zunaj kazenskega prostora pri golih Nemcev. Vendar je zadnji sodnikov žvižg popravil borbeni neodločen izid 2 - 2.