Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Španija Odigrala Zadnjo Tekmo Na Svetovnem Prvenstvu

Španska reprezentanca je 23. junija v brazilskem mestu Curitiba odigrala zadnjo tekmo na svetovnem nogometnem prvenstvu FIFA. Tekmec nekoč strašnim Špancem je bila avstralska ekipa.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je Španija odigrala zadnjo tekmo na svetovnem prvenstvu

Obe ekipi sta izgubili vse možnosti za nadaljevanje boja v končnici, saj sta prvi dve tekmi v skupini B svetovnega pokala FIFA izgubili. Zato je bila igra Avstralija - Španija bolj prijateljskega značaja.

Španci so po pričakovanjih na igrišče stopili z igralci, ki na prejšnjih tekmah niso imeli veliko igralnega časa. Torej, občinstvo je Davida Vilyuja, Torresa, Mato videlo kot del Španije. Treba je reči, da so prav ti igralci na tekmi naredili rezultat.

Prednost v posesti žoge v prvem polčasu so seveda imeli Španci. Vendar je evropska ekipa lahko dosegla le enkrat. Res je, da se je cilj izkazal za čudovitega. V 36. minuti po natančni podaji v kazenski prostor Avstralcev Villa s peto doseže prvi zadetek na srečanju. Bila je klasika lepega nogometa, a ni odločala o ničemer.

Drugi polčas je občinstvu prinesel še dva zadetka. Oba zadetka sta šla pred vrata Avstralije. Najprej je bil Torres v 69. minuti z neverjetno podajo na srečanje z avstralskim vratarjem. Fernando je bil natančen. Španija je vodila z 2 - 0. V 82. minuti je zadel Juan Mata, ki je od blizu zadel vrata Avstralije po preverjeni podaji iz globine polja.

Končni rezultat zadnjega srečanja Špancev na svetovnem prvenstvu v Braziliji je 3 - 0 v korist Evropejcev. Ko že govorimo o igri Avstralije, je treba omeniti, da so se igralci zelo potrudili. Res so se trudili prikazati dober nogomet, a Španci so bili boljši. To pa je malo v tolažbo za Evropejce, ki po tekmi odhajajo domov in zasedajo končno tretje mesto v četvercu B.