Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Argentina Odigrala Drugo Tekmo Na Svetovnem Prvenstvu V Braziliji

Brazilsko mesto Belo Horizonte je 21. junija gostilo drugo tekmo argentinske reprezentance v skupinskem delu svetovnega pokala FIFA. Tekmeci enega izmed favoritov svetovnega pokala so bili igralci iranske reprezentance.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je Argentina odigrala drugo tekmo na svetovnem prvenstvu v Braziliji

Reprezentanca Irana na svetovnem prvenstvu v Braziliji je prvo tekmo zaključila z dolgočasnim in dolgočasnim neodločenim neodločenim izidom z reprezentanco Nigerije. Le malokdo je pomislil, da bi se kaj takega lahko zgodilo na tekmi z argentinsko reprezentanco. Vendar do določenega časa račun na semaforju ni bil nikoli odprt.

Argentinska reprezentanca je odigrala zelo mračno in dolgočasno tekmo. Kljub temu, da so v prvem polčasu Južnoameričani imeli več kot 70-odstotno posest žoge, so igralci Argentine le redko ustvarjali prave strelske priložnosti. Iranu se moramo pokloniti. Ta ekipa lahko taktično pravilno drži obrambo s celotno ekipo.

Argentinski vodja in njegova glavna zvezda ter upanje Lionel Messi z iranskimi obrambnimi vrstami ni mogel ničesar storiti. Njegov dribling je bil pogosto neuspešen, z malo ostrejših podaj. Celotno južnoameriško moštvo se je v prvem polčasu preprosto nabralo na iranski obrambi, a to ni prineslo nobene dividende za gol.

V drugem polčasu so opazili enako sliko. Po 65. minuti se je z ničelnim rezultatom panika začela zelo jasno kazati v igri Južnoameričanov. Ugledni nogometaši niso uspeli napasti, včasih pa so Iranci od standardov lahko žgečkali živce južnoameriških navijačev.

Tekma se je postopoma končala neodločeno brez golov, moštvi sta igrali že 90 minut, toda Lionel Messi je rešil Argentino. Že v zgoščenem času je, ko je prejel žogo blizu črte kazenskega prostora, z najnatančnejšim driblingom udaril v skrajni kot vrat Irancev. Vratar je bil nemočen. Ta gol argentinskega kapetana je Južnoameričanom omogočil težko, mučeno zmago nad iransko reprezentanco z rezultatom 1 - 0.

Argentinci po dveh tekmah nabirajo šest točk in samostojno vodijo na lestvici v skupini F na svetovnem prvenstvu v Braziliji. Omeniti velja, da je bil za Messija zadetek že drugi v prvenstvu, a je po tem kazalcu še vedno slabši od številnih strelcev prvenstva.