Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Španija Izgubila Proti Čilu

19. junija se je na drugi tekmi dneva na slovitem stadionu v Rio de Janeiru "Maracana" odvila odločilna tekma za špansko reprezentanco za nadaljevanje boja v svetovnem pokalu. Nasprotniki aktualnih svetovnih prvakov so bili nepopustljivi Čilenci.

Španija - Chili_

Španska reprezentanca, ki je uvodno tekmo prvenstva izgubila proti Nizozemski (1 - 5), v dvoboju s Čilci ni imela pravice do napake. Glavni trener "rdeče furije" je v začetni enajsterici ekipe naredil številne spremembe. Še posebej ni bilo prostora na dnu slavnega vezista Xavija. Španci so potrebovali zmago, da bi nadaljevali boj za izhod iz skupine.

Tekma se je začela z nevarnim napadom Južnoameričanov, a hitrega zadetka ni bilo. Španci so se odzvali z ganljivim trenutkom, a je vratar rešil čilsko reprezentanco. V 20. minuti srečanja so španski igralci po izgubljeni žogi na sredini igrišča prejeli hiter protinapad na lastnih vratih, rezultat katerega je bila žoga Eduarda Vargasa. Čilska reprezentanca je prevzela vodstvo, toda takrat se je zdelo, da Južnoameričanom to ni prineslo ničesar.

Nekaj minut kasneje je Diego Costa zadel od blizu, a je zgrešil cilj. In potem je Španija v svoj mrežo prišla še drugi gol. Ob koncu prvega polčasa je Alexis Sanchez zadel prosti strel, Casillasa pa so rešili. Vendar se je žoga odbila do igralca Čila Charlesa Arangisa, ki je s prsta streljal do vrat. V polčasu je minilo 44 minut, Čilenci pa so povedli z 2 - 0. Prva polovica srečanja je bila končana.

V drugem segmentu igre so Španci pohiteli v napad. Busquets je imel veliko priložnost, a mu je z nekaj metrov uspelo ne zadeti skoraj praznih vrat. Čilenci pa v prvi polovici drugega polčasa niti pomislili niso na napad, ampak so obranili obrambo. Treba je priznati, da so to storili Južnoameričani. Španija ni ustvarila toliko, kot bi si želeli njeni oboževalci.

Po 70. minutah so Čilenci začeli izvajati redke protinapade. V enem izmed njih bi lahko Mauricio Isla "ubil" celotno spletko. Vendar igralec Juventusa ni mogel dokončati podaje. Isla je po žogi zdrsnil v reševanje in streljal nad prazen kot vrat. Po tem so Španci v agoniji nadaljevali z napadi, podajali strele z velike razdalje, a vratar Čila Bravo žogi ni dovolil prečkati vratnice.

Končni rezultat 2 - 0 v korist Čila Špancem omogoča, da začnejo spakirati kovčke in se pripraviti na odhod domov. Južnoameričani dohitevajo Nizozemce in na tekmi tretjega kroga bodo igrali za prvo mesto v skupini B. Zaenkrat imata Čile in Nizozemska po 6 točk.