Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Se Je Igrala Igra Urugvaj - Anglija

19. junija sta se na svetovnem prvenstvu v Braziliji v drugem krogu skupine B srečali reprezentanci Urugvaja in Anglije. Obe ekipi sta bili poraženi v prvem krogu, zato naj bi bila tekma v Sao Paulu ena najpomembnejših za obe ekipi. V primeru poraza bi reprezentance zmanjšale možnosti za izhod iz smrtne skupine.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako se je igrala igra Urugvaj - Anglija

Vsi navijači na tribunah stadiona v Sao Paulu so pričakovali iskriv, spektakularen in strasten nogomet. Številni gledalci so se te tekme veselili, saj so razumeli, da je v tej igri za reprezentance mogoče odločiti o vsem.

Tekma se je res izkazala za zelo zanimivo in razburljivo. Prvi nevarni trenutek so ustvarili Britanci. Po podaji iz standarda je Rooney s pol metra z glavo zadel prazen gol. Vsi britanski navijači so se prijeli za glave, enako bi storil tudi Rooney, če le ne bi visel med stavko v zraku. Urugvajci so odgovorili z nevarnim udarcem, a je žoga zgrešila centimetre od vratnice.

Treba je priznati, da je imela Anglija večjo posest žoge, a so ji prvi priznali. V 39. minuti je deloval južnoameriški kup napadalcev Cavani - Suarez. Prvi je dal neverjetno podajo natanko na glavo Suareza, rezultat na tekmi pa je bil odprt. Veselje Urugvajcev ni imelo meja, ker je bila to zelo pomembna žoga.

V prvem polčasu občinstvo ni videlo več zadetkov. Razplet je prišel v drugi polovici srečanja.

Po odmoru so Britanci pritisnili Urugvajce do vrat. Napadi prednikov nogometa so bili najnevarnejši, a kar nekaj premalo za gol. Wayne Rooney na sredini polčasa s skoraj 9 metrov zadene Muslero. Trenutek je bil najbolj nevaren. Britanskega napadalca v kazenskem prostoru ni pokril nihče. Mojster visokega razreda je dolžan uresničiti takšne trenutke.

Vendar je Rooney vseeno zadel. V 75. minuti je z boka zaprl predložek in rezultat izenačil. Urugvaj ni zdržal prav nič. Občutil se je občutek, da bodo Britanci zdaj pritisnili na nasprotnika. A nogomet je nepredvidljiv. V 85. minuti Muslera odnese žogo daleč naprej, Cavani se z branilcem Britancev bori za jahalno žogo. To na koncu pripelje do dejstva, da Luis Suarez pade na srečanje s Hartom. Najmočnejši udarec in rezultat je bil spet v korist Urugvaja - 2 - 1. Po takšnem šoku so se Britanci poskušali povrniti, vendar tega niso mogli.

Luis Suarez, ki je postal junak tekme, je bil zamenjan. In sodnik je z zadnjim žvižgom zabeležil zmago Urugvaja. Ljubitelji Južnoameričanov so se s solznimi očmi veselili tega dogodka. Sam Suarez je skoraj zajokal od sreče. A to je šele začetek turnirja.

Zmaga Urugvajcev je občutno povečala možnosti za uvrstitev v skupino, Britanci pa lahko le upajo na čudež. Veliko bo odvisno od naslednje tekme Italija - Kostarika. Vsekakor so razmere v smrtni skupini zelo zmedene.