Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Rezultati Srečanja Španija - Nizozemska

Brazilsko mesto El Salvador je počaščeno, da je gostilo eno najbolj pričakovanih tekem skupinskega dela svetovnega pokala. 13. junija so se na stadionu Fonte Nova, ki sprejme več kot 50.000 gledalcev, spopadli nogometni velikani: Španija se je spopadla z Nizozemsko.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: rezultati srečanja Španija - Nizozemska

Prvih 45 minut igre ni pustilo ravnodušnih navijačev, ki jih zanima kvaliteten nogomet. Strast, spretnost, čustva - vse to je publika lahko opazovala v areni v Salvadorju.

Prva strelna priložnost se je zgodila na vratih Špancev, a Sneijder svoje priložnosti ni mogel uresničiti. Aktualni svetovni prvaki so srečno besedo izrekli sredi polovice. Odlična prodorna podaja v nizozemsko kazensko polje se je spremenila v padec Diega Coste. Sodnik je videl kršitev pravil in žogo postavil na piko. Najbolj izkušeni Xabi Alonso ni pustil nobene priložnosti nizozemskemu vratarju. Španija je vodila z 1 - 0. Zgodilo se je v 27. minuti.

Po prejetem zadetku se je nizozemska reprezentanca razveselila. Krona krona Nizozemcev je bila osupljiva žoga najboljšega strelca kvalifikacij za svetovni pokal Robina Van Persieja. Po zajezi podaji s krila je napadalec Casillasa vrgel skoraj s kazenske črte. 1 - 1 in vsi Nizozemci so veseli. Ta žoga je bila najlepša na prvih treh tekmah.

Drugi polčas je na tribunah šokiral 48.173 gledalcev. Nekateri so bili blazno likujoči, drugi so z grozo gledali, kaj se dogaja. Nizozemci so uničili Španijo. Štirje neodgovorjeni zadetki proti Casillasu so tvorili končni poraz Špancev. Nizozemska je zmagala s 5 - 1. Tudi najbolj drzne stavnice si niso mogle predstavljati takšnega rezultata.

V 53. minuti je Arjen Robben po briljantni podaji Blindov dosegel drugi gol. Stefan de Vrey je v 64. minuti s standardno glavo poslal žogo v mrežo Špancev. V 8. minuti je Van Persie izkoristil napako Casillasa in rezultat naredil nedostojno. In poraz je dopolnil Arjen Robben, ki je v 80. minuti s centra igrišča naredil takšen preskok, da sam Sergio Ramos, ki je imel prednost v daljavi, ni imel časa za Nizozemca. Robben je "ogolil" obrambo Španije in dosegel rezultat 5 - 1.

Izid srečanja je šokanten. Neuspeh, "smrt" opevane "rdeče besnosti" na terenu, je Nizozemce s tremi osvojenimi točkami dvignil na prvo mesto v skupini. Španska reprezentanca se bo morala rehabilitirati ne le pred navijači, ampak tudi pred sabo.