Prva Tekma 1/8 FIFA-ino Svetovno Prvenstvo: Brazilija Proti Čilu

28. junija je vsa Brazilija živela v pričakovanju prve tekme 1/8 finala svetovnega prvenstva v nogometu FIFA, na kateri se je gostitelj svetovnega pokala srečal z reprezentanco Čila. Do obračuna med Brazilci in brezkompromisnimi Čileni je prišlo na stadionu v mestu Belo Horizonte.

Prva tekma 1/8 2014 FIFA-ino svetovno prvenstvo: Brazilija proti Čilu

Že v prvih minutah srečanja sta obe ekipi nasprotniku v vsakem delu igrišča vsiljevali močan boj za žogo. Bila je že stopnja končnice, zato so bile vse sile vržene v določeno tekmo. Simbol boja za moč na zelenem travniku stadiona Mineirao lahko imenujemo Vidalova tehnika, ki jo je ujel na boku Neymarja. Čilenec bi lahko zavidal hokejistom NHL.

Kar zadeva igro, se gledalci na tribunah niso mogli dolgočasiti. Že v 18. minuti srečanja so po strelu iz kota gostitelji odprli rezultat. Brazilski kapetan Silva je z glavo žogo poslal do daljne vratnice, kjer je David Luiz dopolnil predložek. Rezultat je 1 - 0 v korist Brazilije. Kaj se je v tistem trenutku dogajalo na tribuni, je športni komentator označil za izraz, ki se bo zapisal v zgodovino: "Brazilci na tribunah so doživeli močan orgazem." To je bila velika radostna norost številnih oboževalcev. Vendar se Brazilcem še dolgo ni bilo treba veseliti.

V 32. minuti je Alexis Sanchez z najbolj natančnim strelom zunaj kazenskega prostora poslal žogo v kot Cesarjevih vrat. Številke 1 - 1 so zasvetile na semaforju, kar je čilske navijače že pripeljalo v stopnjo ekstaze.

Prva polovica srečanja se je končala z enakim rezultatom.

V drugem polčasu je bila na igrišču opažena enako težka igra. Treba je priznati, da so imeli Brazilci rahlo teritorialno prednost, a so Čile nevarno protinapadali. Moštvi sta imeli nekaj dobrih priložnosti za zadetek, vendar se rezultat na semaforju ni spremenil - glavni čas tekme se je končal neodločeno 1 - 1.

V dodatnih 30 minutah so bili Brazilci bolj aktivni, ekipa Čila se je odzvala z zadnjo močjo. Množična obramba Čilencev je občudovanja vredna - brazilska ekipa ni imela niti ene priložnosti za gol. A Čilenci so skorajda "pokopali" vse upe lastnikov prvenstva. V zadnjih minutah sodnikovega podaljška je Pinilla udaril pošastno v gol Cesarja. Vratar je bil nemočen, a je žoga zadela prečko. Zdi se, da je zvonjenje z vratnice odmevalo po vsej Braziliji. Pentakampioni imajo veliko srečo.

Podaljški niso dali nobenega doseženega zadetka, zato sta moštvi razmerje uredili v seriji enajstmetrovk. Športna sreča je bila na strani gostiteljev prvenstva - zmagali so s 3 - 2. Hkrati je zadnji udarec Čilencev s točke zadel vratnico. Spet je nekaj centimetrov ločilo Čile od zaželenega cilja. Posledično je bil ta zadetek zadnji v igri. Brazilci se uvrstijo v četrtfinale in čakajo na zmagovalca dvoboja Kolumbija - Urugvaj. Čilenci gredo domov, a teh igralcev doma nihče ne bo očital njihovi predstavi. Bila je vredna ekipa, od katere se žal prvenstvo poslavlja.