Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Se Je Francija Spopadala S Hondurasom

Druga tekma v skupini E na svetovnem prvenstvu v Braziliji je bila 15. junija v mestu Porto Alegre. Na stadionu Beira Rio sta se pomerili reprezentanci Francije in Hondurasa. Nogometni strokovnjaki so izjavili, da bi morali Evropejci v tem paru v igri pokazati bistveno razliko v razredu. In tako se je zgodilo na zelenem travniku stadiona.

francia_gonduras

Le redki so verjeli, da bi honduraška reprezentanca lahko Francozom ponudila enakovreden nogomet. Po nedavnih dogodkih na tekmi Urugvaj - Kostarika pa bi nevtralni navijači še vedno lahko upali na čudež. A to se ni zgodilo.

Ves prvi polčas na igrišču je bila ena ekipa - Francija. Honduras je ravno to počel. ki je obdržala obrambo. Moram reči, da se je nekaj časa obneslo. V prvih 25 minutah so Francozi dvakrat zadeli prečko, ostro napadli, a niso mogli zadeti. Šele do konca prve polovice srečanja je ob skupni prednosti Francozov zadetek vendarle prišel. V 45. minuti z bele točke je zadel Karim Benzema. Zaradi kršitve v kazenskem prostoru na Pogba Field je bil igralec Hondurasa izključen. Po doseženem zadetku je postalo jasno, da čudeža ne bo.

Drugi polčas je potekal v še ostrejših napadih Francije, tekmeci slednje pa niti pomislili niso na napad. Spomnite se le enega strela v vrata vrat francoskega vratarja.

Po 48 minutah Karim Benzema čudovito zapre popolno podajo z enim dotikom. Žoga zadene daljno stebro, nato se odbije vratarju v roko in šele nato prečka gojen trak. Statistika je Benzemi odvzela drugo žogo in si zabila avtogol. Vendar pa je bil glavni dogodek povečanje računa. 2 - 0 Francija je pred nami.

Glavna zvezda, ki je napadala Francijo, je še naprej ogrožala nasprotnikov gol. Rezultat je bil tretji zadetek Benzeme v 72. minuti. To je bila že pot. Rezultat je 3 - 0, Francija pa je vesela. Po koncu tekme so bili še trenutki za svetovne prvake iz leta 1998, vendar občinstvo ni videlo več zadetkov.

Končni strmoglavi rezultat je bil dokaz za dokaj lahko zmago Francozov. Njihov razred je vplival in to ni moglo povzročiti težav z "represalijami" nad Hondurasom.