Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Francija Premagala Švico

Brazilsko mesto Salvador je bilo počaščeno, da je v drugem krogu svetovnega nogometnega prvenstva gostilo tekmo med reprezentancama Francije in Švice. Obe ekipi sta na začetku turnirja zmagali, zato je bila pregledna tekma pomembna z vidika boja za prvo mesto v četverici E na svetovnem pokalu FIFA.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je Francija premagala Švico

Tekma med reprezentancama Francije in Švice je postala doslej najbolj plodna na turnirju. Skupno je bilo na tekmi doseženih sedem golov.

Francozi so bili solisti v prvem polčasu. Začeli so aktivno in do 18. minute uspeli dvakrat zadeti. Najprej je po udarcu iz kota v 17. minuti dosegel zadetek Olivierja Girouda, minuto pozneje pa je švicarskega vratarja spet vznemiril Blaise Matuidi. France je vodil z 2 - 0 in to enostavno in naravno. Kmalu so bili svetovni prvaki leta 1998 upravičeni do enajstmetrovke, toda Benzema ni mogel doseči tretjega zadetka - najprej je vratar rešil, nato pa je francoski reprezentant zadel okvir v ciljni črti. Ta dogodek naj bi razveselil Švicarje, a so namesto tega pogrešali več. V več podajah so Francozi v 40. minuti organizirali hiter protinapad, ki se je končal z novim zadetkom. Spoštovani Mathieu Valbuena. Tako so si Francozi do odmora že zagotovili udobno prednost.

Tudi drugi polčas se je začel veselo. Doseženih je bilo še več golov. Najprej so Francozi dvakrat zadeli, ko so izdali povsem nespodoben rezultat - 5 - 0. Benzema je po čudežni podaji Pogbe v 67. minuti dosegel svoj tretji gol in ujel najboljše strelce turnirja. In v 73. minuti je Sissoko dokončno razočaral vse navijače Švice.

Ob koncu tekme je občinstvo videlo še dve žogi. Res je, zdaj so se odlikovali Švicarji. Najprej je Blerim Dzhemili s prostim strelom sprožil en gol. To se je zgodilo v 81 minutah. Nato je Švicarjem šest minut kasneje uspelo zabiti še več. Cilj se je izkazal za zelo lepega. Granit Jaka je po izvrstni podaji iz globine polja s prvim dotikom v letu poslal žogo v gol. Tako so Švicarji sladili grenkobo poraza, vendar končni rezultat na semaforju 2-5 zanje ne more biti zadovoljiv.

Francija osvoji šest točk in po dveh krogih postane edina vodja skupine E, Švici ostanejo tri točke.