Svetovno Prvenstvo V Hokeju Na Ledu 2019: Pregled Tekme Kanada - Francija

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu postopoma dobiva zagon. Skupaj s tem glavni kandidati za zlate medalje začenjajo vzpostavljati medsebojno razumevanje v svojih četah. K temu pripomorejo tekme skupinskega dela z ekipami, ki so v razredu očitno slabše. Gledalci so si lahko v Košicah ogledali podobno tekmo v izvedbi kanadske reprezentance.

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2019: pregled tekme Kanada - Francija

V četrtem krogu uvodne faze skupine A je reprezentanca Kanade igrala proti francoski reprezentanci. Turnirski položaj je ustanovitelje hokeja prisilil, da so se tekme lotili z vso resnostjo, kajti Kanadčani so imeli po treh tekmah v premoženju le šest točk (dve zmagi in en poraz gostiteljev slovaškega prvenstva).

Kanadčani so tekmo pričakovano začeli aktivno, a v prvih minutah niso mogli zadeti vrat tekmecev. Ko je igrala v enakih sestavah, se je francoska reprezentanca dostojno držala. Preglednica se je prvič spremenila po tem, ko so Evropejci zaslužili izbris. Pri igranju 5 na 4 kanadski hokejisti niso imeli časa ustvariti nevarnih trenutkov, saj so Francozi skoraj takoj spet odšli. Kanadska reprezentanca je več kot minuto imela prednost dveh igralcev. Takšna prednost se je kmalu pokazala. V 9. minuti srečanja je Anthony Manta z natančnim metom iz desnega kroga za pošiljanje poslal žogo v vrata francoske reprezentance.

Na drugi cilj se ni dolgo pričakovalo. V 11. minuti srečanja je igralec Edmonton Oilers in Maple Leaves Darnell Nurse z briljantno podajo v prazno mrežo napadalec Las Vegasa in vodja Jonathan Marchesso zadel.

Ob koncu obdobja je mladi napadalec Tampa Bay Lightning Anthony Cirelli prevzel vodilne vloge v kanadski reprezentanci. Najprej je met soigralca Nikite Kucherova zadel vratnico, v 17. minuti pa je Cirelli po prejemu podaje izza vrat še tretjič vznemiril francoskega vratarja. Rezultat 3: 0 v korist kanadske reprezentance je zdržal do piščalke za prvi odmor.

V nasprotju s pričakovanji kanadskih navijačev njihova reprezentanca v drugi tretjini ni mogla nadaljevati poraza Francozov. Igralci javorjevih listov so napadli, vendar niso mogli zadeti vrat. Poleg tega so čezmorski mojstri v tem obdobju dvakrat zaslužili izbris. Francoska reprezentanca prve od njih ni mogla realizirati in jo je v nevarnem protinapadu celo skoraj zgrešila. Evropejci so drugo številčno prednost odigrali veliko bolje. V 17. minuti obdobja, ko je ostalo še šest sekund, preden je izstopljeni Kanadčan prišel ven, je Damien Fleury neustavljivo vrgel v bližnji zgornji kot vrat vratarja Kanade in Philadelphia Flyers Harta. Rezultat je postal 3: 1 v korist čezmorskih hokejistov. Številke na semaforju se niso spremenile do konca druge tretjine.

Po treh minutah v zadnjem delu so Francozi lahko dosegli svoj drugi gol. Nemški legionarski Evropejec Anthony Resch je izkoristil počasnost kanadskih branilcev in zadel vrata Kasperja Harta ter zaostanek zmanjšal na minimum.

Po zgrešenem ploščku so Kanadčani začeli igrati bolj aktivno. Plod tega je bil drugi zadetek Anthonyja Mante na tekmi. V 9. minuti tretjine je napadalec dokončal školjko iz penija v francoski gol. Rezultat je postal 4: 2 v korist "javorjevih listov". Dve minuti kasneje je Mark Stone Francoze petič razburil z metom na pol cone.

Po koncu tekme so igralci moštev začeli pogosto odhajati. Zadnji del srečanja so reprezentance odigrale v neenakih sestavah. Rezultat na semaforju se ni spremenil. Moštvo Kanada je s skupnim rezultatom 5: 2 osvojilo tretjo zmago na svetovnem prvenstvu.