Nemčija - Portugalska: še En Poraz Na Svetovnem Prvenstvu V Braziliji

Brazilsko mesto Salvador je bilo počaščeno, da je gostilo naslednjo tekmo svetovnega pokala. Na stadionu Fonta Nova je Nemčija pred 51.000 gledalci igrala proti Portugalski. Te reprezentance predstavljajo skupino G na svetovnem prvenstvu.

Germanija - Portugalija

Tekma se je začela po scenariju nemške reprezentance. Nemci so imeli več posesti žoge, poskušali so nevarno napasti. Presenetljivo je bilo, da je nasičena sredina polja Portugalcev vedno znova propadla. Nemci so imeli veliko prostora za napad, kar je pripeljalo do hitrega zadetka. Že v 11. minuti je bila dosojena enajstmetrovka za kršitev pravil na Mario Goetze. Thomas Muller se je približal žogi in v 12. minuti poslal prvo žogo v portugalski gol.

Po prvem zadetku reprezentanca Cristiana Ronalda ni dodala igre. Nemci so še naprej imeli popolno prednost, medtem ko je imel Portugalec v prvem polčasu le daleč udarec Nanija. Po novem napadu Nemcev je bil dodeljen kot, po katerem je Hummels z glavo poslal drugo žogo v vrata Portugalske. 2 - 0 in videti je, da je tekma končana.

A to še niso vse težave, ki so doletele Portugalce. Vodilni branilec Pepe je prejel rdeči karton, v zgoščenem času pa je Müller ob izdaji dvojice dosegel rezultat nedostojno. 3 - 0 in moštvi gresta na odmor.

V drugem polčasu se razmere na igrišču niso spremenile. Portugalec se je poškodoval še enega glavnega branilca, Coentraa, Muller, ki je še naprej teroriziral Portugalsko, pa je v 78 minutah dosegel prvi hat trick na svetovnem prvenstvu.

Cristiano Ronaldo na tekmi ni bil zapomnjen po ničemer, razen po prostem strelu, ko je bil rezultat 0 - 4, ne v korist njegove ekipe. Igra Nemčije je presenetila in pokazala moč "nemškega stroja", Portugalci pa so pustili nerazumljiv vtis. Morda še niso tako pripravljeni na prvenstvo ali pa je preprosto zelo težko igrati v ozadju morilskih Nemcev. Vsekakor bodo nadaljnje tekme v prvenstvu osvetlile to vprašanje. V tem času velja navesti še en poraz na svetovnem prvenstvu - 4: 0 Nemčija zmaga na Portugalskem.