Brazilija - Hrvaška: Kako Se Je Končala Prva Tekma Svetovnega Prvenstva

12. junija 2014 se je začel glavni nogometni turnir v štiriletnem obdobju - v Braziliji se je začelo svetovno prvenstvo. Na uvodni tekmi je moral glavni favorit prvenstva (Brazilci) igrati z močnim tekmecem iz Evrope - reprezentanco Hrvaške.

Brazilija - Hrvaška: kako se je končala prva tekma svetovnega prvenstva 2014

Uvodna tekma svetovnega pokala je potekala v brazilskem mestu Sao Paulo na stadionu Arena Corinthians. Popolnoma napolnjena arena je čakala prvo tekmo brazilske reprezentance.

Po začetnem žvižgu je oglušujoč navijaški šok Brazilec gnal naprej. Vendar je bila v 11. minuti celotna država gostiteljica svetovnega prvenstva šokirana. Branilec petkratnih svetovnih prvakov Marcelo je žogo zarezal v lastna vrata, Hrvati pa so na tekmi povedli. Po 18. minutah je glavni zvezdnik brazilske reprezentance Neymar vzpostavil ravnotežje in žogo z najbolj natančnim nizkim strelom poslal izven kazenskega prostora v sam kot gola. Rezultat v igri je torej enak - 1 - 1.

Po odmoru so Brazilci poskušali doseči še en gol. To jim ni uspelo iz igre, ampak iz enajstmetrovke. Neymar je v 71. minuti Pentacampions pripeljal naprej: 2 - 1. V zadnjih minutah so se Hrvati poskušali povrniti. Vratar je večkrat rešil Brazilce. Kot rezultat je delovalo neomajno nogometno pravilo in že v zgoščenem času je mladi talent brazilskega Oscarja, skočil do cilja, žogo poslal v mrežo in postavil končni rezultat 3 - 1.

Brazilska reprezentanca je dobila prvo tekmo na turnirju. Vendar moramo priznati, da so pentakampijoni zelo težko dobili tri točke. Navijače čaka več razburljivih tekem.