Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Se Je Končala Kolumbija - Grčija

Tekme v četvercu C na svetovnem nogometnem prvenstvu FIFA v Braziliji so se začele 14. junija. Prva tekma v skupini je bila v mestu Belo Horizonte na stadionu Mineirao. Kolumbijska reprezentanca je v prisotnosti 57.000 gledalcev igrala z grško reprezentanco.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: Kako se je končala Kolumbija - Grčija

Tekma se je začela z napadi kolumbijske reprezentance. Visoke hitrosti, pritisk in želja po hitri žogi - vse to se je jasno videlo v napadalnem impulzu Južnoameričanov. Rezultat takšnega začetka je bil zgodnji zadetek Pabla Armera v 5. minuti proti grški ekipi. Po elegantni kombinaciji je kolumbijski branilec žogo izven grškega kazenskega prostora poslal v gol.

Po doseženem zadetku so Kolumbijci nekoliko popustili oprijem, prvi polčas pa se je končal z minimalno prednostjo Južnoameričanov.

V drugem polčasu je grška reprezentanca le malo naredila v napadu, kljub temu da so se Evropejci morali povrniti. Kolumbija je igrala zapored, za drugi gol pa se ni trudila super. Vendar se je cilj vendarle zgodil. Igralec argentinskega River Plateja Teofilo Gutierrez je drugo žogo poslal v mrežo grške ekipe. Zgodilo se je v 58. minuti tekme.

Po novi priznani žogi so se Grki nekoliko bolj aktivirali. Vendar se navijači razen tega, da so v 63. minuti zadeli prečko Gekasa, niso spomnili ničesar posebej.

Igra se je bližala svojemu logičnemu zaključku, a rezultat se je spet povečal. Ob določenem času je James Rodriguez naredil uničujoč rezultat. Posledično je Kolumbija strmo zmagala nad Grčijo s 3: 0.

Kolumbijci so na svetovnem prvenstvu dosegli prve tri točke in tako pokazali svojo moč. Upoštevati je treba dejstvo, da na tekmi ni sodelovalo več voditeljev Južne Amerike. Tako je bil Guarin odsoten v podporni coni, eden najboljših napadalcev na svetu, Falcao, pa je bil le na tribuni zaradi poškodbe, ki jo je dobil pred prvenstvom.