Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Sta Igrali Reprezentanci Nigerije In Bosne In Hercegovine

21. junija je Cuiaba v drugem krogu svetovnega nogometnega prvenstva v Braziliji gostila odločilno tekmo za moštvi Nigerije in Bosne in Hercegovine. Obe ekipi na prvih tekmah nista pokazali najboljšega rezultata: Nigerija je remizirala, Bosna pa izgubila. Zato je bila igra v Cuiabi zanje odločilna v smislu boja za uvrstitev v naslednjo etapo turnirja.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako sta igrali reprezentanci Nigerije in Bosne in Hercegovine

Nigerijci in Bosanci so imeli priložnost po medsebojni zmagi doseči prve tri točke na turnirju, kar bi ohranilo upanje, da se bodo uvrstili v naslednjo fazo svetovnega pokala. Igra se ni začela v najhitrejšem tempu. Treba je omeniti, da je mesto Cuiaba najbolj vroče od vseh mest, ki gostijo tekme svetovnega pokala v Braziliji. Vendar na vročino najverjetneje ni vplivala vročina. Igra je bila zelo pomembna, zato so ekipe poskušale igrati s pogledom na svoj gol in odpravljati napake.

Na 20 minutah srečanja Bosanci dosežejo zadetek. Džeko je po prejemu čudovite podaje z globine polja prodrl v kazenski prostor in zadel vratnico. Vendar je linijski sodnik dvignil zastavo in pozval k ofsajdu. Ponovitev je jasno pokazala, da se je novozelandski sodnik hudo zmotil. Pravzaprav je Bosancem vzel čisti gol.

Navijači Bosne so upali, da bo v igri prevladala pravičnost. Vendar se to ni zgodilo. V 29. minuti je Peter Odemwingie po podaji do Eminike zadel vrata. Slednji je zabil levi bok bosanske obrambe in podal podajo k Petru, ki je žogo poslal med noge bosanskega vratarja. Prvi polčas se je končal z minimalno prednostjo Afričanov.

Po odmoru so bosanski igralci poskušali otipati pot do vrat Nigerijcev. Vendar Evropejcem ni uspelo napasti. Igralci Nigerije so lahko sredi drugega polčasa ustvarili nevarno strelsko priložnost. Bosno je vratar rešil, poleg tega dvakrat. Najprej je Begovič odbil nevaren udarec, nato pa je v nadaljevanju napada Afričanov izničil izhod na gol napadalca Nigerije.

Evropejci so v zadnjih sekundah tekme zamudili najbolj realno priložnost za zmago. V zadnjem napadu je Edin Džeko dobil priložnost iz najugodnejše situacije, da se je s prohodov kazenskega prostora Nigerije prebil na vrata. Vendar je Afričane rešil vratar, nato pa še vratnica.

Končni rezultat 1 - 0 v korist Nigerije pošlje Bosance, da spakirajo kovčke, Afričani pa imajo dobre možnosti, da se uvrstijo iz skupine F.