Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Argentinska Reprezentanca Začela Turnir

15. junija je na svetovnem prvenstvu v Braziliji v boj stopila reprezentanca Argentine. Na slovitem stadionu Maracanã v Riu de Janeiru so se Južnoameričani na prvi tekmi skupine F srečali z debitantoma svetovnega prvenstva reprezentance Bosne in Hercegovine.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je argentinska reprezentanca začela turnir

Tekma se je začela z napadalnimi impulzi Argentincev, ki so že v 3. minuti zgradili hitro žogo. Messi je z levega boka vložil v bosansko kazensko polje, kjer je Sead Kolasinac zadel avtogol. Žoga z noge igralca Bosancev se je odbila v mrežo vrat. 1 - 0 Argentina je prišla naprej.

Po doseženem zadetku se je zdelo, da bo zvezdniška ekipa Južnoameričanov povsem "zatrla" nasprotnika. Vendar se v resnici to ni zgodilo. Bosanci so mirno držali obrambo, ne da bi pozabili na ostre napade. Treba je povedati, da so imeli Bosanci sami priložnosti pred tujimi vrati, a debitantom je primanjkovalo kar nekaj.

Drugi polčas je bil čas, ko so Agrenteci branili obrambo. Bosna in Hercegovina je tekla naprej, da se je povrnila, in ustvarila nevarne trenutke. Včasih se je imel vtis, da nad Argentinci prevladujejo Bosanci. V tem ni nič čudnega, saj ima bosanska ekipa nadarjene in kakovostne igralce.

Bližajoči se impulz Bosancev je podrl Messija, ki je v 65. minuti zelo natančno streljal na vrata. Žoga se je iz prečke odbila v vratnico. Argentina je prišla naprej z 2 - 0.

Po tem so Bosanci nadaljevali napade. Kot rezultat je v 85. minuti Vedad Ibiševič po prodornem podaji v kazenski prostor umaknil en gol - 2 -1.

Zadnje minute so bile zelo živčne, a Argentina je zdržala in v skupinskem delu dobila prve tri točke, a je igra Južnoameričanov pustila številna vprašanja glede favoriziranja slednjih na svetovnem prvenstvu. Bosanci so se izkazali kot vredna brezkompromisna ekipa, pripravljena na boj s katerim koli tekmecem.