Liga Evropa 2015-2016: Pregled Tekme Fenerbahce - Lokomotiv

Tekme UEFA Europa League 1/16 so se začele 16. februarja. Za ruske ljubitelje nogometa je bilo posebno zanimanje prvo soočenje v končnici. Prestolnica "Lokomotiv" je odšla v Istanbul, da bi se pomerila s "Fenerbahčejem".

Liga Evropa 2015-2016: pregled tekme Fenerbahce - Lokomotiv

V nasprotju s pričakovanji nekaterih nogometnih strokovnjakov se je tekma med Fenerbahčejem in Lokomotivo začela v mirnem tempu. Turški nogometaši niso izvajali pritiska čez igrišče, kot je to običajno pri gostiteljih. Prvih petnajst minut srečanja si je zapomnil le eno priložnost za zadetek. Napadalec "Fenerbahceja" Robin Van Persie s krmiljenjem na bočni strani ni mogel preusmeriti žoge v gol. Kasneje so Turki še naprej uporabljali bočne krme, od katerih je bila ena še vedno okronana z golom.

V 18. minuti tekme je vezist Fenerbahčeja Souza odgovoril na nadstrešek v vratarjevem predelu. Igralec istanbulskega kluba je z glavo poslal žogo do vrat "Loka". Guilherme ni imel možnosti, da bi mu pariral, a vratar Lokomotive v trenutku samega servisa ni igral na izhodu, kar je vnaprej določilo odprtje rezultata v igri.

Po doseženem zadetku se je igra umirila. Nogometaši Lokomotive pred odmorom niso mogli bistveno povečati napada, kar je kazalo na šibko pripravljenost kluba za nadaljevanje sezone. Turški nogometaši prav tako niso ustvarjali točkovnih situacij na vratih Moskovčanov, čeprav so imeli očitno teritorialno prednost.

V drugem polčasu v igri Lokomotiva ni prišlo do kakovostnega izboljšanja, nogometaši Fenerbahčeja pa so še naprej poudarjali ogrožanje nasprotnikovega gola s konjskimi viri v kazenskem prostoru. Ozemeljsko so turški igralci presegli tekmeca. V vseh vrsticah je bil "Fenerbahče" videti močnejši od ruskih igralcev.

Povsem logičen izid drugega polčasa je bil drugi zadetek proti Guilhermeju, ki ga je dosegel isti Souza. Brazilec je po dvojni podaji z novim udarcem z omejitev vratarja naredil dvojico. Na semaforju se je razočaralo 2: 0, ne v korist gostiteljev. Souza je v 72. minuti dosegel drugi zadetek.

Po zgrešeni žogi je Loko v napadu zgledal pičlo in dolgočasno. Domači bi lahko zadeli. Še posebej zaskrbljujoče je bilo že v kompenziranem času. Vendar sta za goste zaigrala vratar Guilherme in prečka.

Končni rezultat tekme 2: 0 v korist "Fenerbahčeja" je odseval resnično prednost gostiteljev. Zdaj bodo obtoženci Igorja Čerevčenka čez teden dni imeli povratno tekmo v Moskvi.