Svetovno Prvenstvo V Hokeju Na Ledu 2019: Pregled Tekme Rusija - Češka

13. maja 2019 se je na svetovnem prvenstvu v hokeju na ledu na Slovaškem ruska reprezentanca prvič srečala z nasprotnikom iz najboljših 6. V tretjem krogu skupinskega dela so se Rusi morali boriti s češko reprezentanco, ki je prvi dve tekmi na turnirju dobila in premagala ekipi Švedske in Norveške.

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2019: pregled tekme Rusija - Češka

Tekma Rusija - Češka na svetovnem prvenstvu v hokeju na ledu 2019 je bila ena najbolj zanimivih v skupinskem delu v skupini Bratislava. Obtožbe Miloša Rihe imajo dober seznam, v katerem polovica igralcev prihaja iz državne hokejske lige. Zato od ruskih zvezd nihče ni pričakoval lahke tekme s češkimi zvezdami.

Obe moštvi sta začeli igrati previdno, minimizirali napake v obrambni črti. Občinstvo že od prvih minut ni videlo naleta napadov na vrata nasprotnikov. Na drsališču so veliko pozornosti posvetili rokoborbi s splošno enakovredno igro. Statistični podatki o strelih v tarčo kažejo, da ena ekipa nima prednosti pred drugo.

V 14. minuti je občinstvo vseeno videlo prvi zadetek. Zapuščeni pak so organizirali ruski igralci, ki so sezono preživeli v ligi KHL. Branilec SKA Dinar Khafizullin z leve strani je čudovito podal na prazen led, od koder je napadalec moskovskega CSKA Sergey Andronov neustavljivo vrgel na gol. Na semaforju je prišlo do rezultata 1: 0, prijetnega za Ruse. Še en pomočnik Andronovega ploščka je bil Ivan Telegin.

Kmalu po zadetku so Rusi prislužili enajstmetrovko. Evgeni Malkin je prejel dvominutno kazen, a Čehi dane prednosti niso mogli izkoristiti. Zdelo se je, da je glavna naloga ruske ekipe ohraniti sprejemljiv rezultat pred odmorom. V ta namen so se obtožbe Ilje Vorobjova spopadle. Andrei Vasilevsky je v prvih dvajsetih minutah ohranil svoj gol nedotaknjen.

Češka reprezentanca je drugo obdobje začela aktivno, a ruska reprezentanca je svoj gol ohranila "na suhem". Poleg tega so prvi nevarni trenutek ustvarili Rusi. Nikita Kucherov je skoraj nadigral češkega vratarja, predal je pak pod vratarjevim ščitom, a branilec ni dovolil, da bi izstrelek prestopil trak.

Štiri minute po začetku druge tretjine so Rusi dobili priložnost igrati v večini. Tokrat ni bilo mogoče odigrati točkovalnega napada. Nekaj minut pozneje je Gusev Kucherova pripeljal iz oči v oči z vratarjem, a varuh čeških vrat ni dovolil, da bi najboljši strelec zadnje sezone lige NHL zadel vrata. Cilj se je zgodil kasneje - Nikita Kucherov je sam deloval kot pomočnik prijatelja iz otroštva, nato pa je napadalec Las Vegasa Gusev dosegel drugi gol na tekmi.

Ob koncu obdobja so Čehi ustvarili več nevarnih trenutkov, med katerimi je bil tudi sam z Vasilevskim. Vendar vratar ruske reprezentance ni dovolil nobenemu od eminentnih napadalcev Češke, da bi blestel. Po koncu štiridesetih minut tekme je ruska reprezentanca slavila z 2: 0.

Na začetku tretjega obdobja je ruska ekipa zaslužila manjšino. Ivan Telegin je dobil nepotrebno odstranitev. Ruska reprezentanca je dve minuti zdržala v neenakih sestavah. V tekmi pet na pet so Čehi še naprej delovali v naši coni. Ko je bil vratar Andrey Vasilevsky nemočen, sta prečka in prečka rešila Ruse.

Najbolj nevaren trenutek za Ruse v tem obdobju lahko štejemo za strel Ilje Kovalčuka, ki je zatresel češko vratnico.

V zadnjih minutah srečanja so Čehi vratarja zamenjali z zunanjim igralcem, da bi odigrali zaostanek za dva zadetka. Namesto tega je tretji zadetek prišel v njihovo že tako prazno mrežo. V zadnji minuti srečanja je branilec Toronta Nikita Zaitsev iz svoje cone zadel učinkovit strel. Končni rezultat na tekmi je 3: 0 v korist ruske reprezentance. Ta rezultat omogoča, da so izbranci Ilje Vorobjova po rezultatih prvih treh tekem v svetovnem prvenstvu dosegli devet točk od devetih možnih.