Svetovno Prvenstvo V Hokeju Na Ledu 2019: Pregled Tekme Rusija - Italija

Po treh zmagah na uvodnih tekmah na svetovnem prvenstvu v hokeju na ledu 2019 je ruski reprezentanci v četrtem krogu uvodne faze bratislavske skupine nasprotovala italijanska reprezentanca. Pred začetkom srečanja so Rusi veljali za brezpogojne favorite, ker se raven hokeja v Rusiji in Italiji bistveno razlikuje.

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2019: pregled tekme Rusija - Italija

Nekateri italijanski igralci so pred tekmo z rusko reprezentanco v hokeju na ledu priznali, da bi bil za njihovo reprezentanco sprejemljiv poraz 1: 5. Seveda so se italijanski športniki na spletno stran odpravili kot razvpiti tujci, toda hokej je nepredvidljiv šport, zato se naši nasprotniki še vedno niso odrekli upanju, da bodo dopolnili svoje točke.

Rusi so tekmo začeli aktivno. Že po 31 sekundah je Nikita Zaitsev s svojim metom zadel vrata Italijanov. Po zmagi v metu v tuji coni je Nikita Gusev odlično izenačil branilca Toronta, nato pa je rezultat na semaforju odprl.

Drugi zadetek na tekmi je znova dosegla ruska obrambna ekipa. Tokrat je Dinar Khafizullin v 9. minuti po podajah Guseva in Kucherova zadel italijanski gol. Po dveh priznanih podložkah je imela italijanska reprezentanca svoj trenutek, a je plošček po metu Mika Rose zadel vratnico Andreja Vasilevskega.

V drugi polovici prve tretjine je občinstvo videlo še dva zadetka, ki so jih izvedli Rusi. Tokrat je zadela ekipa Washington Capitals. Najprej je streljanje za svoje zadetke na turnirju po podaji Aleksandra Barabanova z vrat v 14. minuti odprl Evgeny Kuznetsov, Alexander Ovechkin pa je zadel tri minute pred koncem obdobja. Končni rezultat po prvih dvajsetih minutah je 4: 0 v korist ruske reprezentance.

V drugem obdobju so obtoženci Ilje Vorobjova še naprej premagovali italijansko reprezentanco. V drugem segmentu igre je manj kot trideset sekund doseglo rezultat 5: 0. Evgeny Kuznetsov je z vratarjem zbežal ena na ena in natančno poslal školjko med vratarjeve ščite. V 7. minuti je centralni napadalec "Washingtona" nastopil kot pomočnik in izvedel prestop do kapetana naše reprezentance. Ilya Kovalchuk je spretno izkoristil podajo Kuznetsova in šestič zadel vrata italijanske reprezentance.

Ruska reprezentanca je naslednji gol dosegla v večini. Evgeny Dadonov se je odlikoval s prestopom Nikite Kucherov. To je bil peti gol na turnirju za napadalec Florida Panthers. Po tem kazalniku je Dadonov uvrščen na seznam najboljših ostrostrelcev celotnega prvenstva.

Ruska reprezentanca na tem turnirju še vedno igra v neenakih sestavah. Večina je realizirana, v manjšini domača ekipa ne pogreša. Poleg tega so Italijane v igri štirih ljudi vrgli Rusi. V 17. minuti je v manjšini zadel Mihail Grigorenko.

Sirena za odmor je konec druge tretjine napovedala s skupnim rezultatom 8: 0 v korist ruske reprezentance.

Glavna spletka zadnjega segmenta tekme je bila, ali bo ruska reprezentanca lahko dosegla deset golov, Italijani pa vsaj enega. Rusi so se spopadli s svojo nalogo. V peti minuti tretjine je Nikita Kucherov z dolgim metom dosegel deveti zadetek na tekmi, minuto kasneje pa je Evgeny Dadonov na tekmi naredil osebni dvojnik in rezultat pripeljal do nespodobnega. Italijani so bili blizu svoji nalogi, toda v trenutku, ko ruski vratar svoji ekipi ni mogel pomagati, je reprezentanco rešil prečka.

Končni rezultat tekme Rusija - Italija 10: 0. Ta zmaga je bila največja za rusko reprezentanco od nastopa ruske ekipe na svetovnem prvenstvu v hokeju na ledu.