Svetovno Prvenstvo V Hokeju Na Ledu 2019: Pregled Tekme Rusija - Norveška

10. maja je ruska reprezentanca začela svojo pot na svetovnem prvenstvu v hokeju na ledu 2019. Prvi tekmec Rusov v skupinskem delu je bila reprezentanca Norveške. Igra se je odvijala v glavnem mestu Slovaške Bratislavi.

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2019: pregled tekme Rusija - Norveška

Ruska reprezentanca je po pričakovanjih aktivno začela tekmo z norveško ekipo. Rusi so pogosteje napadali, več imetja so imeli v tujem območju. Edina komponenta, v kateri je ruska reprezentanca izgubila na začetku tekme, je bil vmet. Naši sredinski napadalci so izgubili prve štiri uvedbe ploščka v igri.

Kot prvi nevaren trenutek v obdobju lahko štejemo napad na gol Nikite Kucherova, ki je s polovice cone poskušal pretihotapiti plošček v gol, a je gumijasti disk zadel ročaj palice norveškega vratarja. Kmalu je naš branilec Dinar Khafizullin nevarno streljal na gol, a ploščica ni prečkala gojenega traku.

Sredi obdobja je ruska reprezentanca zaslužila prvo odstranitev. Ilja Kovalčuka, kapetana reprezentance, je ustavil nezakonit sprejem. Rusi so potrebovali 11 sekund, da so uresničili prvo večino. Evgeni Malkin je odlično podal izven vrat, nakar je strelec na tekmi odprl napadalec Florida Panthers Evgeny Dadonov. Še en pomočnik prvega zadetka na svetovnem prvenstvu 2019 za rusko reprezentanco je bil Nikita Kucherov.

Takoj po zadetku so si Rusi prislužili odstranitev. Vendar Norvežani večine niso mogli spreobrniti, čeprav so bili pri vratih Vasilevsky opaženi nevarni napadi.

V 15. minuti tretjine so Rusi lahko dosegli drugi gol. Avtor zadetka je bil Artem Anisimov, ki je po podaji Grigorenka lahko izstrelil izstrelek pod neprijetno roko in s penija zadel zgornji kot norveškega zadetka. Prvo obdobje se je končalo z rezultatom 2: 0 v korist Rusov.

Ruska reprezentanca je drugo obdobje začela z odstranitvijo. Evgeni Malkin je prejel dve kazenski minuti zaradi udarca nasprotnika po palici. Norvežani večine niso spoznali.

V 9. minuti druge tretjine je ruska reprezentanca dobila drugo priložnost za igro v večini. Sestava večinske brigade tudi tokrat ni razočarala. Nikita Kucherov je v 9. minuti obdobja po prestopu soigralca iz Tampe Mihaila Sergačova zadel vrata Norvežanov iz desnega kroga vmetavanja.

Minuto kasneje so si Rusi znova prislužili pravico do igre v večini. Tretjič je ekipa, ki so jo vodili Malkin, Kucherov in Dadonov, prva napadla vrata tekmecev. Četrti pak ni kmalu prišel. Malkin in Dadonov sta ponovila kombinacijo prve tretjine, nato pa je napadalec Floride dosegel svoj drugi in četrti gol na tekmi.

Do konca obdobja se račun ni spremenil. Pred zadnjim odmorom so Rusi vodili s 4: 0.

Rusi so zadnjih dvajset minut začeli aktivno. Že po minutah in pol je napadalec Las Vegasa Nikita Gusev po podaji Nikite Kucherov poslal peti pak v vrata Norvežanov. Ta zadetek je bil zadnji za rusko reprezentanco na tekmi.

Na koncu srečanja so bili oddelki Ilje Vorobjova zamaščeni. Andreju Vasilevskemu ni uspelo prijaviti prvega čistega stanja na turnirju. Norveška reprezentanca je lahko v naša vrata v 17. in 18. minuti vrgla dva zadetka. Končni rezultat je 5: 2 v korist ruske reprezentance.

Kljub prejetim zadetkom so Rusi v razredu nadigrali norveško reprezentanco. Videlo se je, da je raven igralcev lige NHL bistveno višja od ravni skandinavskih hokejistov.