Svetovno Prvenstvo V Hokeju Na Ledu 2019: Pregled Tekme Rusija - Avstrija

Ruska reprezentanca v hokeju na ledu je 12. maja odigrala drugo tekmo v skupinskem delu svetovnega prvenstva na Slovaškem. Varovanci Ilje Vorobjova so nasprotovali avstrijski hokejisti, znani po svoji nepopustljivosti na tekmah z voditelji svetovnega hokeja.

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2019: pregled tekme Rusija - Avstrija

Na tekmi z avstrijsko reprezentanco je rusko moštvo veljalo za nespornega favorita. Rusi so ta status začeli potrjevati že v prvih minutah in sprožili naval napadov na nasprotnikov gol. Že na začetku obdobja bi se lahko odlikoval Nikita Kucherov, ki je iz ugodnega položaja igral na zamenjavo palice nad prečko, branilec Nikita Zadorov, ki je priletel iz tujine, pa je s svojim metom zadel prečko. Toda Avstrijci so lahko tudi z nekaj nevarnimi napadi nekoliko ohladili vnemo Rusov.

Že prvi plošček v obdobju je bil dosežen pri igranju v neenakih sestavah. V 13. minuti srečanja so Rusi znova preoblikovali večino. Posebne brigade s takšnimi zvezdami, kot so Evgeny Malkin, Nikita Kucherov, Evgeny Dadonov in drugi, so trenutek znova odigrale zgledno. Dadonov je prejel čudovit prenos Guseva in iz polobmočja zadel avstrijska vrata. To je bil tretji zadetek napadalca Floride. Po tem kazalniku je Dadonov trenutno najboljši ostrostrelec reprezentance. Takoj po zgrešeni ploščici so Avstrijci lahko organizirali izstop tri v enem, a svojega trenutka niso izkoristili. Do konca obdobja se rezultat na semaforju kljub več kot trikratni premoči ruske reprezentance v strelih v tarčo ni spreminjal.

Avstrijska reprezentanca je drugo obdobje začela aktivneje, na kar kaže statistika o zadetkih v tarčo. Rusi dolgo časa niso mogli izboljšati natančnosti svojih metov, Avstrijci pa so vedno znova nevarno ogrožali vrata Georgijeva. V prvi polovici drugega obdobja so bili Avstrijci bližje golu kot Rusi. A v 15. minuti je spretnost domačih hokejistov vseeno vplivala. Gusev in Kucherov sta odigrala odlično kombinacijo, po kateri je najbolj produktivni napadalec rednega dela lige NHL v letih 2018-2019, napadalec Tppa Nikita Kucherov dosegel drugi gol na tekmi (in svoj drugi osebni gol na turnirju).

Napadalec CSKA Ivan Telegin je že v naslednji izmeni v sklopu ruske reprezentance prvič vstopil na drsališče na svetovnem prvenstvu 2019. Potem ko je na ledu preživel manj kot deset sekund, je "vojaška ekipa" naprej s pokritega polja po prestopu našega kapetana Ilje Kovalčuka naprej poslala ploščico do vrat Avstrijcev. Semafor je osvetlil številko 3: 0 v korist ruske reprezentance. Pred žvižgom za polčas se rezultat ni spremenil.

15 sekund po začetku zadnjih dvajsetih minut je Evgeny Dadonov proti Avstrijcem dosegel četrti gol. Statistični podatki so branilca Mihaila Sergačova in napadalca Pittsburgh Penguins Jevgenija Malkina označili kot pomočnike napada.

Končni rezultat na semaforju je postavil kapetan Rusov Ilja Kovalčuk, ki je po prestopu Dmitrija Orlova iz obliža petič zadel vrata avstrijske reprezentance. Ta cilj je bil prvi za našega kapetana na turnirju in 35. zadetek na svetovnem prvenstvu IIHF.

Kot na tekmi prvega kroga so tudi Rusi nasprotniku poslali pet zadetkov. Razveseljivo je, da so v obravnavani igri vrata obtožb Ilje Vorobjova ostala nedotaknjena.

Po dveh krogih na svetovnem prvenstvu 2019 imajo Rusi z dvema zmagama na dveh tekmah (šest točk) sto odstotkov.