MFM-2016: Pregled Tekme Rusija - Belorusija

Skupinski del svetovnega mladinskega hokejskega prvenstva v Helsinkih postopoma dobiva zagon. 29. decembra je ruska hokejska reprezentanca odigrala tretjo tekmo. Tekmeci obtožb Valerija Bragina so bili beloruski hokejisti.

MFM-2016: pregled tekme Rusija - Belorusija

Nasprotniki Rusov so tekmo začeli aktivneje, pogosteje so ostali v obrambnem območju ekipe Bragin. To je bila delno posledica odstranitve ruskega reprezentanta, ki je postal prvi na srečanju. Dve minuti večine je vratar naše reprezentance Samsonov uspel svoj gol ubraniti nedotaknjen. V deseti minuti tretjine so Rusi odgovorili z zadetkom v večini. Tudi na turnirju je ruska mladinska enota pokazala svoj razred pri izvedbi presežka. Pak je na račun Maxima Lazareva. Tudi drugi zadetek na tekmi je bil dosežen v power playu. Razveseljivo je, da so to storili igralci ruske reprezentance, ki so že drugič uporabili številčno premoč (avtor zadetka je bil Aleksander Polunin v 16. minuti). Končni gol v prvi tretjini je dosegel kapetan ruske reprezentance Vladislav Kamenev, ki mu je po metu z modre črte Ivana Provorova uspelo zamenjati palico.

V drugi tretjini občinstvo ni videlo ciljev. Tekma se je igrala v izmerjenem tempu s prednostjo ruske reprezentance. Za razliko od prvega obdobja v drugem dvadtsatiminutke ni bilo serije kazni. Šele ob koncu obdobja so Belorusi dobili pravico do večine, a namesto da bi pritisnili na ruski gol, so tudi sami skoraj prejeli gol, potem ko je Ivan Provorov odšel na srečanje z vratarjem.

V 47. minuti srečanja so beloruski hokejisti še vedno lahko vrgli svoj pak, ki je zanje postal edini na tekmi. Alexey Patsenkin je z obliža potisnil gumijasti disk čez vratnico Samsonova. Vendar je zadnja beseda ostala pri obtožbah Valeryja Bragina. V 48. minuti je končni rezultat na semaforju postavil Aleksander Polunin, ki je na obravnavanem srečanju dosegel dvojnico.

Rezultat tekme: zmaga ruske reprezentance v razredu z rezultatom 4: 1. Zdaj bodo morali Rusi za prvo mesto v skupini 31. decembra premagati slovaško reprezentanco.