MFM-2016: Pregled Tekme Finska - Rusija

28. decembra je ruska mladinska hokejska reprezentanca v Helsinkih odigrala drugo tekmo na svetovnem prvenstvu. Tekmeci Rusom so bili gostitelji turnirja, ki so Beloruse že na prvem srečanju premagali z rezultatom 6: 0.

MFM-2016: pregled tekme Finska - Rusija

Začetek tekme je bil za hokejiste Suomi. To je bilo povsem pričakovano, saj Finci igrajo na domačem ledu in so eden najljubših v svoji skupini. Tako aktivna igra pod pritiskom finske reprezentance je obrodila sadove. Že v peti minuti srečanja so finski hokejisti povedli po zadetku Sebastiana Aha. Hiter napad naših tekmecev je pripeljal do strela Georgiejeva, a je naš vratar odbil ploščico, a je napadalec Suomija že čakal cilj na boku, ki je v vrata poslal školjko.

Po zgrešenem zadetku so Rusi poskušali igro prenesti na polovico igrišča gostiteljev. Kot rezultat so Braginovim oddelkom uspeli zaslužiti odstranitev. Številčno večino je v sedmi minuti realiziral Kirill Kaprizov.

Konec obdobja je zaznamoval nov pak proti Rusiji. Ko je do odmora ostalo le še minuto za igro, je Fin Patrick Laine po strelu z modre črte popravil pak v gol. Na odmoru sta moštvi z 2: 1 odšli v korist Finske.

Ruska reprezentanca je drugo tretjino začela s tremi enajstmetrovkami zapored. V prvi večini so finski hokejisti povišali prednost pri rezultatu (3: 1). Toda Rusi so pokazali značaj. Varovanci Bragina so zadeli v manjšini, nato pa dvakrat zadeli vrata Finske in imeli še enega igralca. Odlikovali so se Andrey Svetlakov, Pavel Kraskovsky in Vladislav Kamenev. Toda to niso bili vsi cilji v obdobju. Rusi so dosegli tudi peti zadetek. Zadetek je dosegel Aleksander Polunin. Tako so Rusi do drugega odmora z rezultatom 1: 3 številke na semafor prenesli v svojo korist - 5: 3.

Finska reprezentanca je zadnjih dvajset minut znova začela aktivno, kar je povzročilo četrti zadetek proti Rusom. Alexi Saarela se je odlikoval. Po zgrešenem zadetku je ruska reprezentanca v igri občutno dodala, vse pogosteje so Rusi do cilja pritiskali finsko reprezentanco. V 54. minuti je Radel Fazleev dosegel šesti zadetek proti Fincem.

Do zadnjega žvižga se rezultat na semaforju ni spreminjal. Ruska reprezentanca je z rezultatom 6: 4 izborila težko zmago nad Finsko, s čimer je pokazala karakter in pokazala svoje borbene lastnosti.