Kakšna Je Bila Tekma Med Rusijo In Poljsko Na Euru

Rezultat nogometne tekme med Rusijo in Poljsko je tekmecem pustil dobre možnosti za uvrstitev v četrtfinale evra 2012. A naslednje tekme niso izpolnile pričakovanj navijačev in ekipe, ki so v svoji skupini veljale za favoritinje, so izpadle s turnirja.

Kakšna je bila tekma med Rusijo in Poljsko na Euru 2012

Drugo tekmo na Euro 2012 je ruska reprezentanca odigrala proti enemu od gostiteljev turnirja - poljski ekipi. Sestanek skupinskega dela je potekal v Varšavi na nacionalnem stadionu.

Začetek tekme se je izkazal za težkega za rusko moštvo. Športniki obeh ekip so bili živčni in so delali neizsiljene napake. Gostitelji so pogosteje napadali, čeprav so žogo več imeli igralci ruske reprezentance.

Na koncu prve polovice srečanja je Alan Dzagoev odprl točkovanje. V 36. minuti po prestopu Andreja Aršavina je proti nasprotnikom dosegel tretji gol na turnirju. Po doseženem zadetku so Rusi začeli igrati manj aktivno, kar je dalo pobudo poljskim nogometašem.

Razlogi za veselje so lastniki stadiona dobili v 58. minuti srečanja. Elegantno žogo v prvih devet golov Malafejeva je dosegel kapetan poljske reprezentance Jacob Blashchikovsky. Od tega trenutka je igra šla "po trku".

Čustva igralcev so pogosto presegla dovoljeno. V 60. minuti tekme je napadalec domačih Robert Lewandowski prejel opozorilo. Prejel je rumeni karton zaradi grobega udarca v noge Igorja Denisova, ki pa ni ostal dolžan in si je prislužil rumeni karton za pogovor s sodnikom.

Ob koncu srečanja je ruska reprezentanca pritisnila na nasprotnikovo ozemlje, a taktika ni prinesla želenega rezultata. Trener Rusov Dick Advocaat je zamenjal Aleksandra Kerzhakova, namesto katerega se je na igrišču pojavil Roman Pavlyuchenko.

Sodnik srečanja je rednemu času tekme dodal še tri dodatne minute. Rusi bi si lahko v težki tekmi iztrgali zmago. Z prizadevanji Aršavina je bila ustvarjena strelna priložnost, a zanesljiva igra poljskega vratarja Przemyslava Tytona je igralcem preprečila, da bi jo izkoristili. Čisto na koncu obračuna so gostitelji imeli pravico do prostega strela, a tudi on na semaforju ni spremenil rezultata. Rezultat 1: 1 - prav z njim so ekipe zapustile igrišče.