Kakšna Je Bila Tekma Rusija-Češka Na Euro

Velika zmaga nad češkimi nogometaši na samem začetku turnirja je navijačem moštva omogočila, da so lahko računali na uspešen nastop ruske reprezentance na Euru 2012. Žal tem upanjem ni bilo usojeno uresničiti.

Kakšna je bila tekma Rusija-Češka na Euro 2012

Na začetku tekme so bili češki reprezentanti videti bolj aktivni kot naši igralci, imeli več posesti žoge in pritisnili, ko je bila izgubljena. A kmalu so se Rusi skoncentrirali, izvedli dober napad, ki se je končal v kotu. Od tega trenutka je pobuda prešla na obtožbe Dicka Advocaata.

Prelomnica celotne tekme je bila epizoda v 16. minuti. Dzagoev je prestregel žogo na sredini igrišča, elegantno šel mimo čeških igralcev in podal podajo na desni bok do napadalca Kerzhakova. Aleksander je takoj zadel nasprotnikov gol. Športni izstrelek je zadel prečko in se odbil proti Alanu, ki se je pravočasno preselil v kazenski prostor. Cech je bil primoran žogo vzeti iz lastnih vrat, rezultat je bil 1: 0.

Po tej epizodi so naši igralci dobili priložnost igrati več v protinapadih, prodreti v proste cone na nasprotnikovi polovici igrišča. Roman Shirokov je to dobro izkoristil po prestopu Aršavina in končni rezultat prvega polčasa postavil na 25. minuti srečanja - 2: 0.

Začetek drugega polčasa je spominjal na prve minute tekme - Čehi so bili bolj aktivni, zdaj pa je to že zahteval potek srečanja. Nogometaši ruske reprezentance so pritisnili na njihov gol, ki ga je nasprotnik spretno izkoristil. Prenos žoge na daljavo je pustil Malafeeva skorajda samega z Vaclavom Pilarzhom, ki ni izpustil priložnosti za gol. Rezultat je postal 2: 1, udobna prednost Rusov je izginila, češka reprezentanca pa je bila navdihnjena.

Bližje zadnji četrtini tekme so se igralci obeh moštev začeli utrujati. Češka reprezentanca, ki ni dosegla nič več, je upočasnila. Poleg tega je Dick Advocaat z zamenjavo uganil in namesto Kerzhakova izpustil Pavlyuchenko. Kmalu je Roman postal avtor podaje za Dzagojeva, ki je dosegel dvojko.

Tri minute kasneje se je Pavljučenko po zaslugi posameznih akcij lahko razlikoval in dosegel čudovit gol. V 85. minuti je bila izvedena še ena sprememba, ki je Kokorinu omogočila vstop na igrišče. Rezultat 4: 1 je v celoti odražal razmerje moči na nogometnem igrišču.