FIFA World Cup: Kakšna Je Bila Tekma Gana - ZDA

16. junija je na stadionu Das Dunas v brazilskem mestu Natal potekala tekma svetovnega pokala v kvartetu G. Reprezentanca Gane je igrala z ameriško reprezentanco. To ni prvič, da je nogometna usoda te tekmece spravila v eno skupino, na zadnjem svetovnem prvenstvu v Južni Afriki pa so prav Gani v 1/8 finala nadigrali Američane.

Gana - ZDA_
Gana - ZDA_

Igra se je začela srhljivo. Manj kot 30 sekund pozneje je žoga končala v vratih reprezentance Gane. Clint Dempsey je po hladni prodorni podaji prodrl v kazenski prostor in žogo z zadetkom iz vratnice poslal v skrajni kot. Ameriška ekipa je zelo hitro povedla. Morda bo ta gol najhitrejši na turnirju.

V prvem polčasu se Afričani niso mogli spametovati. Napadali so precej iz vztrajnosti, inteligentnih napadov je bilo zelo malo, Američani pa so igrali na rezultat. Ameriška reprezentanca je mirno držala obrambo, včasih se je odzvala z ostrimi napadi. Prvi polčas se je končal z minimalno prednostjo ameriške ekipe.

V drugem polčasu so okrepili Afričani. Izvedenih je bilo več menjav, ki so močno okrepile igro reprezentance Gane. Napadi so ostrejši, pametnejši in hitrejši. Vendar se Gaanci do samega konca tekme niso mogli povrniti. A vseeno je zadetek prišel v 82. minuti. Po sijajni podaji s peto kapetana Gane Gyana je Andre Ayew zadel bližnji kot vrat ameriške ekipe. Udarec se je izkazal za zelo učinkovitega.

Vtis je bil, da bodo Afričani stisnili tekmeca, vendar se to ni zgodilo. Nasprotno, v 86 minutah je bil redki kot v vratih reprezentance Gane. Po natančnem servisu John Brooks, ki je za reprezentanco odigral le 4 tekme, žogo z glavo pošlje v ganski gol. 2 - 1 ZDA izvlečejo zmago in še enkrat dokažejo, da se na turnirju v Braziliji nasprotniki ne želijo zadovoljiti z neodločenim rezultatom.

Moštvo ZDA si pribori trdo zmago nad Gano in jo po točkah primerjajo z Nemčijo, reprezentanca Gane pa se bo morala izjemno potruditi, da se bo potegovala za možnosti za uvrstitev v končnico.