Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Se Je Igrala Igra Honduras - Švica

Švicarska reprezentanca je 25. junija v brazilskem mestu Manaus odigrala zadnjo tekmo v skupinskem delu na svetovnem nogometnem prvenstvu FIFA v Braziliji. Tekmec Evropejcev je bila ekipa Hondurasa, ki ni imela več možnosti nadaljevanja boja v odločilni fazi turnirja.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako se je igrala igra Honduras - Švica

Švicarji so rabili zmago. Ob tem so Evropejci upali, da ekvadorska ekipa na vzporedni tekmi ne bo premagala Francije. Švicarski igralci so tekmo začeli zelo aktivno. Že v prvih minutah so se začeli pojavljati trenutki za zadetke igralcev Hondurasa. Že v 6. minuti švicarski napadalec Shaqiri zadene neverjetno lepo žogo. Djerdan je s povprečne razdalje udaril udarec v daleč devet nasprotnikovih vrat. Švicarji so povedli z 1 - 0.

Po tem se Evropejci niso upočasnili. Še naprej so aktivno in nevarno napadali. Rezultat je bil drugi cilj Hondurasa. Švicar je izvedel hiter napad, zahvaljujoč kateremu je Shaqiri šel ena na ena z vratarjem Hondurasa. Napadalec je zlahka nadigral vratarja in rezultat z 2 - 0 dosegel v korist Evropejcev.

Žvižg glavnega sodnika tekme je moštvi poslal na odmor s švicarsko prednostjo v dveh zadetkih.

V drugem polčasu se slika na terenu ni spremenila. Švicarji so bili boljši, napadali bolj nevarno, prednost v posesti je bila na strani Evropejcev. Končna pravilnost je bil tretji gol Shakirija v 71. minuti. Švicarski napadalec se je na turnirju izkazal v vsem svojem sijaju, saj je na odločilni tekmi skupine izdal hat-trick.

Švica je s 3: 0 premagala Honduras in se z drugega mesta uvrstila v končnico svetovnega pokala. Tekmeci Evropejcev na tekmi 1/8 finala bodo strašni Argentinci.