Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Se Je Igrala Igra Italija - Urugvaj

24. junija je v brazilskem mestu Natal potekala najpomembnejša tekma v skupini D. Reprezentanci Italije in Urugvaja sta se borili za uvrstitev v končnico. Italijani so bili zadovoljni z neodločenim izidom, Južnoameričani pa le z zmago.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako se je igrala igra Italija - Urugvaj

Morda bo tekma Italija - Urugvaj sprožila škandal na svetovnem prvenstvu, posvečenem sodništvu. Navijači niso videli svetlečega iskrivega nogometa. Igra je bila zelo intenzivna in nepredvidljiva. Vodje ekip niso pokazali svojih najboljših lastnosti, a glavni junak srečanja je bil človek, ki nima nič skupnega ne z Italijo ne z Urugvajem. Glavni sodnik iz Mehike Rodriguez Marco je svojo pomembno besedo izrekel v 59. minuti tekme in postal protagonist igre …

Začetek prvega polčasa je potekal s prednostjo evropske ekipe. Italijani so žogo bolj nadzorovali, s tekmi v kazenski prostor poskušali ogroziti nasprotnikov gol. Vendar nevarnih trenutkov ni bilo. Balotelli je pokazal grozno igro - črni napadalec je na terenu lahko storil le rumeni karton. V drugi polovici polčasa so dodali Urugvajci, ki pa tudi niso mogli ustvariti supergola. Iz prvega polčasa se je mogoče spomniti le enega nevarnega napada Urugvajcev, med katerim je italijanski vratar dvakrat vstopil v igro, Italijani pa se spominjajo le prostega strela Pirla.

Druga polovica srečanja se je začela z enakovredno igro, nato pa se je zgodil glavni dogodek tekme, ki je učinkovito vplival na izid srečanja. Glavni sodnik Rodriguez Marco v 59. minuti prihaja do izraza z zelo kontroverznim rdečim kartonom Claudio Marchisio. O tej epizodi bo še več vprašanj. Marsikdo je dobil vtis, da je sodnik karto preprosto zamenjal.

Po tem so Urugvajci s številčno prednostjo začeli napasti z velikimi silami. Pritisnili so na vrata Italijanov, vendar so slednji zdržali. Moramo priznati, da je bil pred vrati italijanske reprezentance le en nevaren trenutek. Urugvajski igralec je nevarno streljal na vrata evropske ekipe zunaj kazenskega prostora, a je zgrešil cilj.

V 79. minuti je glavni sodnik srečanja znova odprto igral za Urugvaj. Luis Suarez v kazenskem prostoru Italijanov ugrizne Celini po rami, a sodnik ni pokazal nobenega kartona. Ne glede na nacionalne želje vsak, ki razume nogomet, ve - to je čisto rdeč karton. Sodnik se je spet zmotil v korist Urugvaja.

Le nekaj minut po kotu je Diego Godin z glavo zadel, morda glavni cilj svojega življenja. Urugvaj izstopi v 81. minuti srečanja, celotna nogometna Italija pa potone v žalovanje.

Po doseženem zadetku so Italijani poskušali napasti v manjši količini, a niso mogli storiti ničesar. Z 1: 0 je zmagal Urugvaj in napredoval z drugega mesta v skupini D v končnico. Italijani sestavljajo tudi družbo Španije, Anglije in več drugih ekip, ki zapuščajo prvenstvo.