Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Se Je Igrala Igra Nigerija - Argentina

25. junija je v mestu Porto Alegre potekala zadnja tekma argentinske reprezentance v skupinskem delu svetovnega pokala. Zadnji tekmec Argentincev v četvercu F je bila reprezentanca Nigerije.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako se je igrala igra Nigerija - Argentina

Tekma med Nigerijo in Argentino je postala ena najspektakularnejših na svetovnem prvenstvu. Ekipi sta takoj začeli kazati svoj napadalni potencial. Tri minute po začetnem žvižgu je Lionel Messi odprl zadetek. Vendar so se Nigerijci ustrezno odzvali že v 4. minuti. Musa je računal gol Južnoameričanov. Tako je bil rezultat do 4. minute srečanja že enak - 1 - 1.

Po tem sta obe ekipi poskušali ostro napasti. Argentinska reprezentanca je imela prednost v posesti žoge, njihovi napadi so bili postavljeni. Nigerijci so nasprotniku poskušali ogrožati z ostrimi protinapadi. Vendar gledalci do zadnjih minut prvega polčasa niso videli zadetkov. Toda v zgoščenem času je Messi zadel dvojico, pametno izvedel prosti strel. Afriški vratar je bil nemočen - žoga je drugič na tekmi odšla do vrat Nigerije. Moštvi sta na odmor odšli z prednostjo Argentine z 2 - 1.

Po odmoru sta si moštvi znova izmenjali hitre zadetke. Najprej je Musa na tekmi dosegel svoj dvojnik. Nigerijci na sredini so raztrgali južnoameriško obrambo, ki na tej tekmi ni delovala najbolje. Musa rezultat izenači v 47. minuti. Številke 2 - 2 bodo zasvetile na tabli.

Preteče le nekaj minut, Argentinci pa iz kota dosežejo tretji gol. Marcos Rojo v 50. minuti srečanja znova vodi Argentino s 3 - 2.

Še približno dvajset minut več so imeli Južnoameričani prednost v posesti žoge in ustvarjali nevarne trenutke. Toda Nigerijci so ostro protinapadali do 75 minut. Musa je imel veliko priložnost, da je izdal hattrick, toda napadalec ni spremenil trenutka.

Zadnjih petnajst minut je minilo z vodstvom Nigerije. Afriški nogometaši so na kazenski prostor pritisnili Južnoameričane. Argentinci so lahko le protinapadali. Vendar aktivna dejanja moštev niso privedla do drugega doseženega zadetka - tekma se je končala z minimalno prednostjo Argentine 3 - 2.

Obe ekipi napredujeta v končnico turnirja. Argentina na treh tekmah osvoji tri zmage in vodi skupino F, Nigerija s štirimi točkami izstopi na drugem mestu. Zdaj ekipe čakajo na začetek odločilnih tekem svetovnega nogometnega prvenstva v Braziliji.