Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Rezultati Enajstega Igralnega Dne

Enajsti igralni dan svetovnega pokala je ljubiteljem nogometa prinesel veliko različnih čustev. 22. junija so se v brazilskih mestih Rio de Janeiro, Porto Alegre in Manaus odvile še tri prvenstvene tekme. Navijači so si lahko ogledali tekme Rusije, Belgije, Alžirije, Južne Koreje, Portugalske in ZDA.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: rezultati enajstega igralnega dne

Glavni jambor dneva za ruske navijače je bilo srečanje med reprezentancama Rusije in Belgije. V Rio de Janeiru so se ruski nogometaši poskušali upirati belgijski ekipi. Končni rezultat govori sam zase. Rusi so izgubili. Zdi se, da je izgubljeno minimalno - 0 - 1, a izvedba Capellovih nabojev pušča veliko želenega, milo rečeno, najboljšega. Ruska reprezentanca je ekipa, ki ni sposobna tekmovati ne le z vodilnimi reprezentancami Evrope in sveta, temveč tudi s tistimi, ki jim naslov glavnih favoritov prvenstva ni dodeljen. Belgijci imajo za turnir dobro, solidno zasedbo, ki z lahkoto reši težave pri izstopu iz skupine. Ruska reprezentanca pri tem ni mogla postati ovira. Kljub majhnim rezultatom je bila Belgija videti precej spretnejša in si je zaslužila delovno zmago. Res je, da je bil zadetek dosežen na samem koncu srečanja. Rusi niso imeli dovolj, da bi precej zdržali napad belgijcev. V 88. minuti je Divok Origi še vedno vznemirjal ruske ljubitelje nogometa. Belgijska reprezentanca si je zagotovila izhod iz skupine, a Rusi imajo tudi teoretične možnosti, da se bodo še naprej borili na turnirju. Ekipa Capella mora premagati Alžirijo in upati, da Korejci ne bodo v veliki meri premagali Belgijcev.

V drugi tekmi igralnega dne so se srečali tekmeci Rusov v skupini H, reprezentanci Južne Koreje in Alžirije. V igri je bilo doseženih 6 golov. Še več, prvi trije so v prvem polčasu poleteli pred vrata Korejcev. V drugi polovici srečanja so južnokorejski igralci vrnili gol, a četrti gol hitro prejeli. Azijci pa so našli moč, da bi dosegli več, a to niti za neodločen izid ni bilo dovolj. Končni rezultat srečanja je 4 - 2 v korist Alžirije. Ves boj v skupini H je še vedno pred nami.

Na zadnjem srečanju igralnega dne so gledalci lahko spremljali spopad med ZDA in Portugalsko. Igra se je izkazala za zelo razburljivo. Po prvem polčasu so Portugalci vodili z 1 - 0. V drugem delu srečanja so Američani dvakrat zadeli. Igra je bila na poti do logičnega zaključka - zmage ameriške ekipe. Vendar so se v 95. minuti Evropejci lahko povrnili. Končni rezultat tekme je 2 - 2. To je drugi učinkoviti bojni žreb turnirja. Portugalska ekipa ima še vedno možnosti za uvrstitev v končnico. Ronaldova ekipa mora premagati Gano in upati, da bodo Američani v zadnjem krogu premagali Nemce. Hkrati morajo Portugalci doseči čim več zadetkov.