1/8 Finala Svetovnega Pokala 2014: Kakšna Je Bila Tekma Nemčija - Alžirija

Šesta tekma v 1/8 finala svetovnega pokala FIFA je bila 30. junija v mestu Porto Alegre. Več kot 40.000 navijačev na tribuni je bilo priča srečanju med Nemčijo in Alžirijo.

1/8 finala svetovnega pokala 2014: kakšna je bila tekma Nemčija - Alžirija

Nemško moštvo je v tem paru veljalo za favorita, vendar so Nemci ves prvi polčas preživeli očitno ne na svoji ravni. Tempo tekme je bil visok, afriški nogometaši pa so se trudili, da ne bi bili slabši od nemških igralcev niti po organiziranosti igre, niti po spretnosti niti po ostrih napadih. Priznati je treba, da so Alžirci v prvi polovici srečanja, predvsem na začetku tekme, nekoliko ostreje napadali. Presenetljivo je bilo, da je bil nemški vratar Neuer zelo živčen. Naredil je več neupravičenih napak.

Nemci so ob koncu polčasa lahko ustvarili res nevaren trenutek. Kros je nevarno streljal zunaj kazenskega prostora, a je vratar rešil Alžirijo, Götze pa bi lahko zaključil prvi zadetek na tekmi. A tudi to se ni zgodilo, saj je Mboli spet rešil svoj gol.

Prvi polčas se je končal z neodločenim rezultatom. Hkrati je alžirska ekipa delovala zelo dobro, poskušala je biti v čem slabša od Nemcev.

V drugi polovici srečanja je dodala Nemčija. Pred vrati Afričanov so se začeli pojavljati nevarni trenutki. Müller, Lam, Schweinsteiger so imeli izjemne priložnosti. Vendar je Mboli ujel pogum in naredil veliko odličnih obramb. V prvi črti so afriški nogometaši naredili malo - v drugem polčasu je bila prednost Nemčije precejšnja. Toda rezultat na semaforju se ni spremenil do konca rednega dela - 0 - 0.

V podaljšku so Nemci še naprej pritiskali na nasprotnikova vrata. Česar Levovi varovanci v 90 minutah niso mogli, so izdali že v 92. minuti. Napadalec Schürrle je bočni križ pretvoril v gol. Nemčija je vodila z 1 - 0.

Po prejeti žogi alžirski igralci niso več imeli možnosti za povrnitev, saj so Nemci nadaljevali svoj napad. Posledično je v 119. minuti Ozil dosegel drugi gol, ki je omogočil odstranitev vseh vprašanj o zmagovalcu srečanja.

Vendar igralci Alžirije z igrišča niso odšli brez zadetka. Že v zgoščenem podaljšku je Abdelmumen Jabu povrnil en gol, a to za Afričane ni bilo dovolj.

Končni rezultat srečanja je 2 - 1 v korist Nemčije. Francozi Nemce že čakajo v četrtfinalu, nogometaši Alžirije pa nogometno svetovno prvenstvo zapuščajo z občutkom ponosa na svojo državo.