Kako Se Naučiti SAMBO

Kazalo:

"SAMozashita brez orožja" je domači rokoborbeni sistem, ki je sestavljen iz številnih bolečih tehnik in omogoča uspešen upor napadu močnejšega ali celo oboroženega sovražnika. Sambo je sestavljen iz dveh oddelkov: šport - rokoborba sambo - in boj, ki vključuje tehnike samoobrambe in posebne tehnike.

Kako se naučiti SAMBO

Navodila

Korak 1

V vsakem primeru se je bolje vpisati na strokovni oddelek, kjer bodo za vas razvili posebno metodo. Če pa že imate kakršno koli znanje, ga lahko izpopolnite sami s pomočjo podrobnih navodil, prenesenih, na primer iz interneta.

2. korak

Učenje samoobrambe ima tudi druge cilje, na primer zmanjšanje števila nesreč. A v vsakem primeru so priporočene tehnike samoobrambe namenjene le omejevanju nasilnika, s katerim se soočate.

Določen minimum tehnik samoobrambe, ki se jih je treba naučiti:

sprostitev iz prijemov; branijo se pred stavkami neoborožene osebe; zaščitite se pred udarci z nožem ali palico; obrambo pred strelnim orožjem od blizu.

3. korak

Vedno se spomnite, da se učite braniti sebe in ne napadati. Če ni nobenega dejstva napada, potem je naučenih tehnik nemogoče uporabiti.

4. korak

Če se želite naučiti tehnik samoobrambe, si izberite partnerja ali organizirajte celo skupino (4 - 6 oseb). Ugotovite natančen čas predavanj, pri čemer upoštevajte, da ena lekcija traja 40-50 minut. Vadite 2 do 3-krat na teden. Na začetku vsake lekcije je potrebno splošno ogrevanje (8 - 10 minut), nato se razdeli v pare. Delovati morate zapleteno: pri vsakem paru »napadalec« izvede pogojen napad večkrat zapored. "Branilec" brusi naučeno samoobrambno tehniko. Nato zamenjajte vlogi. To ponavljajte, dokler tehnika ni zavarovana in izpopolnjena.

5. korak

Naučite se tehnik brez upora. Gibi naj bodo gladki, brez sunkov, na začetku študije pa jih je treba shematično razstaviti. Ob prvih bolečih občutkih morate dati pogojen signal, nasprotnik pa naj popusti. Ne pozabite redno telovaditi.