MFM-2015 Hokej Na Ledu: Kako Se Je Igrala Igra Češka - Rusija

V prvih urah novega moskovskega leta 2015 v kanadskem mestu Toronto je ruska hokejska reprezentanca odigrala zadnjo tekmo skupinskega dela svetovnega mladinskega prvenstva. Tekmeci Rusov so bili hokejisti češke reprezentance.

MFM-2015 hokej na ledu: kako se je igrala igra Češka - Rusija

Za mladinsko reprezentanco Rusije v hokeju na ledu od drugega mesta v skupini B do končne faze MFM-2015 so morali Rusi premagati češko reprezentanco. Vendar tekma za Ruse še zdaleč ni bila najboljša pot.

Prvi nevarni napad so izvedli Braginovi varovanci, a ruski hokejisti niso uspeli realizirati izhoda dva na ena. Mladi hokejisti Češke po uvodnih minutah srečanja so se navadili na spletno stran, kar se je odražalo v končni statistiki strelov v tarčo. Čehi so 4-krat vrgli Ruse (12 strelov proti 3). Logičen rezultat prve tretjine je bil pak Patricka Zdragla v 12. minuti. Prvi del srečanja se je končal z minimalno prednostjo češke reprezentance.

V drugi tretjini je rusko moštvo poskušalo aktivneje delovati pri nasprotnikovih vratih, vendar v napadalni igri naše ekipe ni bilo opaziti nič pozitivnega. Težave so bile tudi pri obrambi Rusov, kar je privedlo do drugega priznanega ploščka. Pavel Zaha je v 25. minuti povišal prednost Čehov. Po tem so Rusi uspeli dobiti pravico do prostega meta. Toda Ivan Barbashev situacije ni izkoristil. Res je, ruski napadalec je v drugi tretjini vseeno uspel zlomiti rezultat. V 36. minuti je Barbašev vrnil en gol. Zadetek je bil dosežen, ko je naša ekipa odigrala večino. Drugo obdobje se je končalo z minimalno prednostjo Čehov z 2: 1.

V finalu dvadtsatiminutke Rusom ni uspelo povrniti zaostanka v rezultatu, nasprotno, v zadnjem obdobju je ruska ekipa še dvakrat zgrešila. Patrick Zdragal je v 43. minuti povišal vodstvo češke reprezentance. Rusi so zadnji gol na tekmi v zadnji minuti srečanja prejeli v prazna vrata. Ondřej Kashe je zadel proti češki reprezentanci. Končni rezultat tekme je 4: 1 v korist češke mladinske ekipe.

Poraz ruske reprezentance od Češke je Rusom omogočil, da so zasedli šele tretje mesto v skupini B. Zdaj bodo mladi hokejisti ameriške reprezentance v četrtfinalni fazi postali tekmeci Braginovih varovancev.