Svetovno Prvenstvo V Nogometu: Rezultati Osmega Igralnega Dne

Najbolj pričakovano srečanje osmega igralnega dne na svetovnem prvenstvu v Braziliji je bila tekma med reprezentancama Urugvaja in Anglije. Poleg teh izjemnih ekip so 19. junija na igrišča v Braziliji vstopile še reprezentance Kolumbije, Slonokoščene obale, Japonske in Grčije.

Svetovno prvenstvo 2014 v nogometu: rezultati osmega igralnega dne

Prva tekma dneva je bila v prestolnici Brazilije. Tekme so sodelovali voditelji skupine C, reprezentanci Kolumbije in Slonokoščene obale. Prvi polčas je bil brez zadetkov. V areni je vladala napetost, poimenovana po velikem napadalcu Garrinchiju. Vtis je bil, da imajo igralci uteži na nogah - razvoj dogodkov je bil hiter. Drugi polčas je gledalca razveselil z zadetki. Najprej so Kolumbijci dvakrat zadeli, nato pa so se južnoameriški gledalci umirili in pričakovali preprost zaključek srečanja. Vendar je Gervinhu uspelo vrniti en gol. V preostalih 15 minutah so afriški igralci poskušali zabiti še več, a se to ni zgodilo. Kolumbijska reprezentanca je zbrala še tri točke in samostojno vodila četverico C svetovnega prvenstva.

Srečanje med Urugvajem in Anglijo je bilo osrednji del tekem 19. junija. Obe ekipi sta uvodni tekmi na turnirju izgubili, zato je bila tekma drugega kroga v skupini D izjemnega pomena. Junak srečanja je bil Luis Suarez, ki je proti prednikom nogometa dosegel dva zadetka. Protijunak je Wayne Rooney, ki je, čeprav je dosegel en gol, zgrešil še dve odlični priložnosti, da bi ujel južnoameriški gol. Sprva so Urugvajci prevzeli vodstvo, nato pa se je Anglija trudila za zmago. Vendar je v zadnjih desetih minutah Suarez zadel dvojico in Urugvaju prinesel končno zmago z rezultatom 2 - 1. Zdaj so Južnoameričani dohiteli reprezentanci Italije in Kostarike, slednji pa imajo igro. med seboj v rezervi. Razmere v skupini D so še bolj zmedene.

Zadnja tekma dneva je bila tekma v Natalu med Japonsko in Grčijo. Ta tekma je postala najbolj dolgočasna na osmi dan igre. Končni rezultat 0 - 0 odraža glavno vsebino sestanka. Nevarnih trenutkov ni bilo veliko, a Japonci so bili vseeno bližje zmagi. Te ekipe predstavljajo skupino C na svetovnem pokalu. Zdaj po dveh krogih lestvico v tej četverici vodijo Kolumbijci s šestimi točkami, Slonokoščene obale imajo tri točke, Japonci in Grki pa po eno točko. Ekipi bosta morali odigrati še eno tekmo v skupini.