Svetovno Prvenstvo V Nogometu: Rezultati četrtega Igralnega Dne

15. junija so na svetovnem prvenstvu v Braziliji potekale tri redne tekme skupinskega dela. V boj sta stopili ekipi skupin E in F. Na treh tekmah je bilo doseženih devet golov, kar potrjuje idejo o svetlem začetku svetovnega pokala.

argentina_
argentina_

Prvi, ki sta na nogometno igrišče stopili četrti igralni dan, sta bili reprezentanci Švice in Ekvadorja. Tekma je potekala v prestolnici Brazilije na stadionu, imenovanem po velikem južnoameriškem napadaču Garrinchiju. Igra se je izkazala za zanimivo, razplet pa je prišel v zadnjih sekundah. Evropejci so v zadnjem napadu tekme iztrgali zmago z 2: 1. Treba je opozoriti, da gre za še eno močno voljo, saj so Južnoameričani na tekmi odprli rezultat.

Francozi so se na drugi tekmi programa tekem pomerili s Hondurasom. Srečanje se je končalo, kot so mnogi pričakovali. Francija z polno prednostjo v igri zmaga s 3 - 0. Na tekmi je bil rdeč karton za igralca Hondurasa, Benzema pa je skoraj postal avtor prvega hattricka. Statisti so enega od golov dosegli za honduraškega vratarja. Benzema je ostal z dvema doseženima goloma.

Slavni stadion Maracanã je gostil zadnjo tekmo dneva. V boj je vstopila argentinska reprezentanca. Nasprotniki dvakratnih svetovnih prvakov so bili debitanti iz Bosne in Hercegovine. Argentinci so komaj nadigrali tekmeca z minimalnim rezultatom 2 -1. Zaključek tekme se je izkazal za živčnega, Bosanci so imeli priložnost za povrnitev, a jim do drugega zadetka ni bilo dovolj. Argentina je vodila z 2: 0, a večino drugega polčasa izgubila, ko je popustila pri 85 minutah.