Rusija - Južna Koreja: Kaj Je Občinstvo Videlo Na Cuiabi

Za številne ljubitelje ruskega nogometa se je svetovno prvenstvo zares začelo šele 17. junija, ko je ruska reprezentanca stopila na igrišče v brazilskem mestu Cuiaba in odigrala prvo tekmo proti Južni Koreji. Bila je zadnja tekma prvega kroga v N.

Rossiya - Koreya_

Za ruske ljubitelje nogometa se je izkazalo, da je bila igra zelo živčna in napeta, nevtralnim navijačem pa je bilo na tribunah odkrito dolgčas. Tekma se je začela zelo počasi. Morda je vročina, ki je vladala na igrišču, preprečila igralcem, da bi pokazali svoj polni napadalni potencial. Ne morete pa vsega kriviti na vreme.

Po prvih tekmah v vseh skupinah svetovnega pokala lahko sklepamo, da so ekipe razdeljene na zelo spretne, sposobne in šibke. Nevtralnemu gledalcu je težko reči, v katero skupino naj uvrsti Rusijo in Južno Korejo. Omeniti pa velja, da so gledalci na tribunah in pri televizijah pričakovali več. Tekma ni bila prava nogometna pojedina in praznovanje. Na terenu je bilo strogo delo, igralci so dali vse moči, a obe ekipi v prvem polčasu nista uspeli ustvariti. Redki streli iz velike razdalje, prečki iz niza niti enemu niti drugemu niso prinesli želenega rezultata. Posledično so na semaforju do odmora gorele žalostne ničle.

Po odmoru se tempo ni povečeval. Prvi nevarni udarec v gol so zadali Rusi. Južnokorejski vratar je po brcanju izven kazenskega prostora žogo pariral. Korejci so se odzvali v naravi. Igor Akinfeev se je po močnih udarcih na velike razdalje boril z žogami. Zdi se, da nič ni napovedovalo težav ruske reprezentance, toda v 68. minuti Lee Kyung Ho poda še eno daljno stavko, vratar ruske reprezentance pa naredi pošastno napako. Žoga zdrsne iz rok Akinfeeva in zahrbtno prečka vratnico. Korejci so dosegli rezultat 1 - 0.

Ruska reprezentanca se je po prejetem zadetku bolj aktivirala. Rusi so začeli napasti z veliko željo. Možno je, da so menjave po 60. minuti igrale pomembno vlogo na tekmi. Na igrišču sta se pojavila Dzagoev in Kerzhakov. Prav oni so morali prevzeti breme vodstva v napadalnih impulzih ruske ekipe. Na srečo so zamenjave delovale.

V 74. minuti Kerzhakov primerja rezultat po zadetku Dzagoeva in vrvežu vratarjev. 1 - 1 - Ruski navijači se počutijo bolje. Šele po tem je občinstvo videlo resnično željo Rusov, da gredo naprej. Niso pa uspeli doseči še enega zadetka. Treba je priznati, da so napadi Rusov imeli premalo inteligence, ustvarjalnosti in spretnosti.

Končni rezultat srečanja - 1 - 1. Žreb je postal tretji na turnirju. Rusija in Južna Koreja pridobivata po eno točko in sta izenačeni za 2. in 3. mesto v skupini H, s čimer uvrščata vodstvo belgijske reprezentance.