Kakšno Mesto Je Zasedla Rusija Na Lestvici Medalj Na Olimpijskih Igrah V Londonu

Igre na XXX poletnih olimpijskih igrah v Londonu so se končale 12. avgusta 2012, istega dne pa so bili izžrebani zadnji sklopi nagrad športnega foruma. V finalni tabeli neuradnega razvrščanja medalj se je Rusija izkazala za nekoliko nižjo, kot so navijači upali in športni strokovnjaki pričakovali.

Kakšno mesto je zasedla Rusija na lestvici medalj na olimpijskih igrah v Londonu

Pred začetkom iger so strokovnjaki verjeli, da bodo ruski olimpijci, če se ne bodo pomerili z nespornimi favoriti - Američani in Kitajci, takoj za njimi zasedli svoje mesto. Vendar se to ni zgodilo - Rusija se je dolgo umaknila s svojega mesta na koncu desetih vodilnih v razvrstitvi medalj in zasedla četrto vrstico v finalni mizi. Skupno število nagrad, ki so jih osvojili naši športniki (83), je desetkrat večje od rezultata, prikazanega na prejšnjih olimpijskih igrah v Pekingu. To je tretji rekord v London Games, le šest enot za kolekcijo, ki so jo sestavili kitajski športniki. V razvrstitvi medalj pa ima prednost kvaliteta nagrad, britanska olimpijska reprezentanca pa ima več zlatih prvih mest kot Rusi - 29 proti 24.

Najpogosteje so se naši športniki povzpeli na stopničke - v različnih disciplinah tega športa so osvojili 18 nagrad, od tega 8 zlatih. Drugi največji prispevek medalj so prispevale telovadke (8 medalj), čeprav je najvišjo nagrado lahko dosegla le Aliya Mustafina. Toda judoisti od petih medalj so imeli tri najvišje standarde - prvih osem dni tekem so Rusi zlato prinesli le olimpijci te športne discipline. In najbolj plodovit za nagrade za naše rojake je bil predzadnji, 15. dan foruma. 11. avgusta so v Londonu postavili rekord po številu nagrad in osvojili 6 zlatih, 4 srebrne in 5 bronastih medalj.

V ruski olimpijski reprezentanci je bilo le 436 športnikov, med katerimi so imele ženske rahlo prednost - 228 v primerjavi z 208. Prispevek medalj k končnemu rezultatu državne reprezentance je bil razdeljen na približno enak način - "šibkejši spol" osvojil še 6 nagrad (44 proti 38), čeprav je rezultat enak zlatim medaljam (po 12).

Američani so na olimpijskih igrah 2012 osvojili uvrstitev medalj - ameriška ekipa ima le 104 nagrade, od tega 46 najvišjih standardov. Športniki kitajske reprezentance so zasedli 88 mest na stopničkah in 38-krat je bil to njegov najvišji korak. Britanci so osvojili 29 zlatih medalj, skupno število nagrad, ki so jih zbrali, pa je 65.