Svetovno Prvenstvo V Nogometu: Rezultati Sedmega Igralnega Dne

Sedmi igralni dan na svetovnem prvenstvu v Braziliji so potekala tri redna srečanja. V drugem krogu so v skupinah A in B igrale reprezentance Nizozemske, Avstralije, Španije, Čila, Kameruna in Hrvaške. Glede na rezultate iger so nekatere ekipe že izgubile možnosti za uvrstitev v končnico.

Sedmoy_deni_

Prva tekma 18. junija je bilo srečanje v Porto Alegreju med Nizozemsko in Avstralijo. V igri je bilo doseženih 5 golov, občinstvo je videlo pravo nogometno pojedino s pivsko senzacijo in izjemno spretnostjo številnih igralcev. Nizozemski reprezentanci je uspelo premagati predstavnike zelene celine z rezultatom 3 - 2. Robben je prvi poslal žogo v vrata nasprotnika, nato pa so Nizozemci sami prejeli zelo lepo žogo. Tim Cahill je sprožil iz prečke in poslal žogo v gol. V drugem polčasu so Avstralci prevzeli vodstvo, a nizozemska reprezentanca se ni mogla le povrniti, ampak tudi priti naprej. Končni rezultat na semaforju 3 - 2 v korist Nizozemske pošlje Avstralce, da spakirajo kovčke, nizozemska reprezentanca pa se bo s Čilom pomerila za prvo mesto v skupini B. Avstralija ostaja zadnja tekma s špansko ekipo.

Legendarni stadion Maracanã je bil priča še enemu neuspehu španske reprezentance. Na tekmi proti Čilu je bilo odločeno, katera od teh dveh ekip se bo še naprej borila za izstop iz skupine. Že v prvem polčasu so Južnoameričani dvakrat zadeli vrata španske reprezentance, kar je razveselilo navijače stadiona v Riu de Janeiru in vse tiste, ki jih skrbi Čile ali navijajo proti Španiji. V drugem polčasu so svetovni prvaki leta 2010 poskušali natisniti vrata Claudia Brava, vendar se to nikoli ni zgodilo. Končna zmaga čilske reprezentance z 2 - 0 ne pušča možnosti Španiji, ki bo po skupinskem delu turnir predčasno zapustila. Čilenci se bodo za prvo mesto v skupini B pomerili z Nizozemsko.

Zadnja tekma sedmega igralnega dne je bilo srečanje v Manausu, kjer je hrvaška reprezentanca premagala Kamerun. Tekma si je ostala v spominu po štirih zadetkih Evropejcev. Afričani so lahko odgovorili le na štiri rdeče kartone, ki so jih prejeli igralci Kameruna. Zdaj imajo Hrvati dobre možnosti za uvrstitev v skupino A. V zadnjem krogu bodo igrali z Mehiko, Brazilija pa bo preizkusila Kamerunce.