1/8 Finala Svetovnega Pokala 2014: Kostarika - Grčija

29. junija je v brazilskem mestu Recife potekala četrta tekma 1/8 finala svetovnega nogometnega prvenstva v Braziliji. Srečali sta se ekipi Kostarike in Grčije, ki sta se senzacionalno prebili do odločilne faze turnirja.

1/8 finala svetovnega pokala 2014: Kostarika - Grčija

Par Kostarika - Grčija je v končnici veljal za najšibkejši med ostalimi ekipami. Igra med tema ekipama je bila jasna potrditev tega.

Prvi polčas je bil dolgočasen. Kostaričani so poskušali odigrati prvo številko, Grki pa so izvedli protinapade, a možnosti za zadetek praktično ni bilo. Žoga se je premikala počasi, gledalci so lahko videli boj na sredini igrišča, ekipe so le redko motile vratarje.

Med nepozabnimi trenutki v prvi polovici srečanja je mogoče izpostaviti nevaren napad Grkov, ko evropski igralec od blizu ni mogel zadeti vrat nasprotnikov. Na pomoč je priskočil vratar Kostarike Navas.

Prvi polčas se je končal z neodločenim rezultatom.

Na začetku druge polovice srečanja so Kostaričani odprli račun. V 52. minuti je Brian Ruiz z najbolj natančnim udarcem zadel spodnji kot evropske vratnice. Kostarika je vodila z 1 - 0. Po tem trenutku so Grki začeli aktivno pritiskati in poskušali stopnjevati razmere na vratih Srednje Američanov. Vendar se ni izšlo, malo je bilo možnosti. Toda športna sreča se je vseeno obrnila proti Grkom.

Že v strnjenem času je Papastatopoulos odlično igral na zaključnih potezah in izenačil rezultat. Grki so v regulativnem času izvlekli remi. Poleg tega so imeli Evropejci še trenutek, da so v rednem delu tekme zadeli vrata Kostaričanov. Toda vratar Navas rešuje svojo ekipo, potem ko je pod prečko zadel grškega igralca.

V podaljšku gledalci golov niso videli, a moramo priznati, da so bili Grki bližje cilju. Že v 121. minuti srečanja je Mitroglu zamudil pravo priložnost za zadetek. Grški igralec je streljal iz neposredne bližine na gol, a je zgrešil cilj.

Tekma se je končala z neodločenim izidom, zato je bila drugič na turnirju usoda za uvrstitev v naslednjo etapo odločena v streljanju enajstmetrovk.

Sreča se je nasmehnila Kostariki. Vseh pet igralcev je pretvorilo strele, zaradi česar so Srednjeameričani zmagali ob enajstmetrovkah s 5: 3. Kostarika bo zdaj v četrtfinalu igrala z Nizozemsko, Grčija pa bo odšla domov.