Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Skupno 14. Tekmovalni Dan

14. igralni dan je gledalcem predstavil naslednje štiri tekme na svetovnem pokalu FIFA. Zadnje tekme v skupinah E in F so igrale ekipe Argentine, Nigerije, Bosne in Hercegovine, Irana, Ekvadorja, Francije, Hondurasa in Švice.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: skupno 14. tekmovalni dan

Najbolj spektakularna tekma dneva je bilo srečanje med reprezentancama Argentine in Nigerije. Južnoameričani so si že zagotovili pot v končnico, tako da igralcem te ekipe ni bilo treba skrbeti za končni rezultat, pa tudi ekipi Nigerije, ki je imela dobre možnosti za nadaljevanje boja na svetovnem prvenstvu. V prvem polčasu je občinstvo videlo tri zadetke, prva dva je dosegla že četrta minuta - Južnoameričani in Afričani so si izmenjali zadetke. V zgoščenem času prvega polčasa je Messi s prostim strelom Argentino povedel z 2: 1. Po odmoru je občinstvo na samem začetku polčasa spet videlo izmenjavo golov. Najprej so zadeli Afričani, nato pa so Argentinci spet povedli. Končni rezultat srečanja je 3 - 2 v korist Argentine. Messi je dvakrat zadel. Zdaj bodo Južnoameričani igrali 1/8 s Švico, Nigerijci pa se bodo pomerili s francosko ekipo.

Na drugi tekmi skupine F je bosanska reprezentanca z lahkoto premagala iransko ekipo. Končni rezultat srečanja je 3 - 1 v korist Evropejcev. Vendar ta zmaga bosanskim igralcem ni dala pravice do uvrstitve v skupino. Evropejci skupaj z igralci Irana odhajajo domov.

V skupini E se je francoska reprezentanca pomerila z Ekvadorjem. Evropejci so že rešili problem uvrstitve v naslednjo etapo turnirja, zato je na igrišču v Riu de Janeiru občinstvo med nadomestnimi videlo veliko francoskih igralcev. Srečanje občinstvu ni prineslo zadetkov, končalo se je z rezultatom 0 - 0. Ta rezultat Francijo pripelje v končnico in ekvadorsko moštvo pošlje domov.

Švicarska reprezentanca je na zadnji tekmi v skupini E premagala Honduras s suhim rezultatom 3 - 0. Na tekmi je blestel švicarski napadalec Jerdan Shaqiri. Naredil je hat trik. Še posebej lep se je izkazal prvi zadetek, ko je Shakiri z udarcem zunaj kazenskega prostora poslal žogo v daleč devet vrat Hondurasa. Preostanek tekme so prevladovali Evropejci. Shakiri je dosegel še dva zadetka. Zmaga Evropejcev je švicarsko reprezentanco z 1/8 finala svetovnega prvenstva v Argentino pripeljala z drugega mesta v skupini E.