Katere Olimpijske Nagrade So Bile Prijetno Presenečenje

Rezultati olimpijskih iger v Londonu, ki so se končale 12. avgusta, bi morali za rusko reprezentanco šteti za zelo uspešne. Ruska ekipa je po skupnih 82 medaljah, od tega 24 zlatih, 26 srebrnih in 32 bronastih, samozavestno zasedla 4. mesto. In po skupnem številu medalj so bili Rusi daleč pred gostitelji olimpijskih iger - atleti Velike Britanije, ki so zasedli 3. mesto le zaradi velikega števila nagrad najvišjega standarda.

Katere olimpijske nagrade so bile prijetno presenečenje

Seveda je vsaka nagrada na olimpijskih igrah zelo častna tako za športnika kot za državo, ki jo predstavlja. A tudi med njimi obstajajo tisti, ki so bili prijetno presenečeni in so zato še posebej dragoceni. Na primer, v prvih dneh olimpijskih iger, ko naša ekipa kot celota ni nastopila najbolje, so ruski moški judoisti pokazali odlične rezultate. Brez pretiravanja lahko rečemo, da so naši športniki dobesedno šokirali judo strokovnjake in predvsem Japonce, ki so v tem športu tradicionalno zelo močni. Še posebej prijetno presenečenje so bile zlate medalje Arsena Galstyana, Mansurja Isaeva in Tagirja Khaibulaeva.

Neizpodbitno presenečenje je bilo zlato Elene Lashmanove, osvojeno v tekmovanjih v hoji na razdalji 20 kilometrov. Kot je priznala sama olimpijska prvakinja, o takem uspehu niti sanjala ni. Navsezadnje so vsi športni komentatorji in strokovnjaki za ta šport verjeli, da je glavni kandidat za prvo mesto še ena Rusinja - Olga Kaniskina. Kljub temu je Lashmanova v zadnjem delu te najtežje razdalje lahko obšla Kaniskino in osvojila olimpijsko zlato medaljo.

In seveda ne gre omeniti zlata ruskega para veslačev-kajakašev Aleksandra Djačenka / Jurija Postrigaja na razdalji 200 metrov. Britanci, ki so bili tradicionalno močni v veslanju, so v tej disciplini veljali za nesporne favorite, še posebej, ker so ruski športniki začeli skupaj trenirati pred kratkim. Kljub temu so zlato dobili Rusi, gostitelji olimpijskih iger pa so se na koncu zadovoljili le s tretjim mestom.

Prijetno presenečenje je bila tudi bronasta kolajna, ki sta jo prejela ruski badmintonski par Valeria Sorokina in Nina Vislova, ki je v tekmi za tretje mesto premagala izkušeni kanadski dvojec Alex Bruce / Michelle Lee. In popolnoma enak vtis je naredila bronasta medalja tekačice Ekaterine Poistogove, ki je na razdalji 800 metrov zasedla tretje mesto. Ko je govorila o tej dirki, športnica ni skrivala, da ji je bilo zelo težko. "A vendar sem uspela priti do brona, v cilju sem osvojila dobesedno nekaj stotink sekunde," se je nasmehnila Ekaterina.