Kako Je Rusija Nastopila Na Paraolimpijskih Igrah V Londonu

Paraolimpijske igre 2012, ki so potekale v Londonu, so Rusiji prinesle 36 zlatih medalj. Dosežke domačih športnikov so cenili po vsem svetu, tako da je Rusija zaslužila drugo mesto.

Kako je Rusija nastopila na paraolimpijskih igrah v Londonu

Ruski športniki, ki so šli na paraolimpijske igre leta 2012 v London, so pokazali odlične rezultate, saj so po kitajski reprezentanci osvojili drugo mesto po številu zlatih medalj.

Leta 2012 so ruski paraolimpijci pokazali najvišjo stopnjo usposobljenosti in si prislužili 36 zlatih in 38 srebrnih medalj. Bron je osvojilo 28 ljudi. Po vrnitvi iz Londona so jim podelili tudi častna državna priznanja, ki jim jih je osebno podelil ruski predsednik Vladimir Putin. Opozoril je tudi, da so rezultati državne delegacije na paraolimpijskih igrah pravi triumf, h kateremu ekipa gre že vrsto let.

Letos je rusko paraolimpijsko ekipo sestavljalo 128 športnikov. Po besedah predsednika ruskega paraolimpijskega komiteja Vladimirja Lukina so ruski športniki naredili ogromen korak naprej, česar ni pričakoval nihče. Na prejšnjih igrah, ki so potekale pred štirimi leti, je ruska reprezentanca osvojila le 18 zlatih medalj, ne da bi se uvrstila med tri najboljše države.

Paraolimpijski udeleženci so se pomerili v dvanajstih športnih disciplinah, Lukin pa je še posebej opozoril na uspehe ruskih plavalcev in atletov. Kar pet zlatih medalj je v Rusijo prinesla plavalka Oksana Savčenko, ki je svetovno slavo pridobila na zadnjih paraolimpijskih igrah v Pekingu in postala trikratna prvakinja. Leta 2012 je podrla lasten rekord, uspešno je nastopila na petih različnih razdaljah in postavila svetovni rekord v plavanju na 50 metrov prosto. Samozavestno zmago je v svojem razredu plavanja pokazala tudi Olesya Vladykina, ki je iz Londona odnesla celo vrsto medalj in osvojila zlato, srebro in bron.

19 zlatih medalj so v Rusijo prinesli športniki z motnjami vida in mišično-skeletnega sistema, ki so nastopali v različnih razredih. To lahko nedvomno imenujemo velik preboj, saj je Rusija na prejšnjih paraolimpijskih igrah v atletiki osvojila le tri zlate medalje. V zadnjih štirih letih se je izboljšal program treningov športnikov, spremenil se je trenerski štab paraolimpijske ekipe, kar pa ni moglo ne vplivati na rezultate, ki so jih Rusi pokazali v Londonu. Alexey Ashapatov, vodja ekipe, je zmagal v metu diska in suvanju krogle. Športnica Margarita Goncharova je ruski ekipi prinesla tri zlate medalje in eno srebrno.

Nazadnje so zadnje zlato Rusiji prinesli igralci, ki so v finalni tekmi z rezultatom 1: 0 premočno zmagali. Športniki invalidi se ne nameravajo ustaviti pri njih: čez štiri leta jih čakajo nove tekme, ki bodo v Rio de Janeiru.