Kako Je Rusija Nastopila Na Olimpijskih Igrah V Londonu

12. avgusta je bila zaključna slovesnost poletnih olimpijskih iger 2012 v Londonu. Izvedena so bila vsa tekmovanja, prejete medalje in zdaj lahko govorimo o tem, kako je na njih nastopila ruska ekipa.

Kako je Rusija nastopila na olimpijskih igrah v Londonu

Po lestvici medalj je Rusija na četrtem mestu, zaostaja le za ekipami iz ZDA, Velike Britanije in Kitajske. Država je videti zelo dostojanstveno. Tokrat so osvojili več nagrad kot na olimpijskih igrah v Pekingu. Ruski športniki so v 20 športih osvojili medalje, od tega 24 zlatih. Najuspešnejše so bile discipline, kot so odbojka, hoja, ritmična gimnastika, boks, ekipni mnogoboj, sinhronizirano plavanje, met kladiva, rokoborba, tek na 3000 metrov z ovirami, judo, veslanje in kanu, tek na 800 metrov, višina skakanja. Poleg tega so si ruski športniki prislužili 26 srebrnih in 32 bronastih medalj. Po skupnem številu medalj se je država uvrstila na tretje mesto.

Ruski minister za šport Vitaly Mutko priznava, da se je reprezentanca države na tekmovanju dobro pokazala. Športniki so bili postavljeni pred nalogo, da presežejo rezultat olimpijskih iger v Pekingu, in to so tudi storili. Poleg tega so bile olimpijske igre v Londonu najuspešnejše za Ruse v zadnjih letih.

Na olimpijskih igrah v Londonu v zvezi z Rusijo ni bilo škandalov, povezanih z nepravičnim sodništvom. Prav tako pri uporabi dopinga niso opazili domačih športnikov, z izjemo kolesarke Viktorije Baranove, ki je bila diskvalificirana že pred začetkom olimpijskih iger.

In Kraljevsko statistično društvo je skupaj s statistiki z Imperial College v Londonu ustvarilo svojo tabelo rezultatov za olimpijske igre, pri čemer je upoštevalo število osvojenih medalj, število prebivalcev države, velikost državne reprezentance, pa tudi BDP na prebivalca. Po analizi vseh dejavnikov so znanstveniki ustvarili lastno oceno in v njej postavili Rusijo na prvo mesto. Rezultati statističnih izračunov so bili objavljeni v britanskem časopisu The Guardian.