Četrtfinale Svetovnega Pokala FIFA: Argentina - Belgija

5. julija je v prestolnici Brazilije potekala tretja tekma četrtfinalne etape svetovnega nogometnega prvenstva. Reprezentanci Argentine in Belgije sta stopili na igrišče stadiona v Braziliji.

Četrtfinale svetovnega pokala 2014 FIFA: Argentina - Belgija

Tekma se je začela z napadi Argentincev. Južnoameriški nogometaši so že v prvih minutah pokazali pritisk in željo po hitrem igranju. Rezultat je bil zgodnji gol. V 8. minuti je Higuain od Belgijca odbil žogo in žogo odbil s prvim dotikom. Žoga je zadela točno v kot, na semaforju pa so zasvetile številke 1 - 0.

Po doseženem zadetku so Argentinci nekaj časa poskušali igrati prvo številko, a pred vrati Evropejcev niso ustvarili nič nevarnega. Druga polovica uvodnega polčasa je bila že druga Argentina. Južnoameričani so začeli igrati nogomet, ki je bil zanje nenavaden (preveč racionalen in neizrazit). Račun je ustrezal Argentincem, zato so Južnoameričani pobudo opustili. Vendar to Belgiji ni pomagalo ustvariti nevarnosti pred Romerovimi vrati. S povprečne razdalje se lahko spomnite le enega strela v tarčo Argentincev. Treba je poudariti, da je po odpovedi Argentincev pobudi nogomet postal nevtralen, dolgočasen in nezanimiv za nevtralnega navijača.

Prvi polčas se je končal z vodstvom Argentine z 1 - 0.

Na začetku druge polovice srečanja belgijska želja po demonstraciji svetlega, napadalnega nogometa ni bila opazna. Morda Evropejci tega preprosto niso smeli storiti. Hkrati so tudi sami Argentinci še naprej igrali skoraj peš, ne da bi ustvarili točkovanja na vratih Evropejcev. Vse je bilo zelo pragmatično s strani obeh ekip.

Eden od nevarnih trenutkov na vratih Južnoameričanov je Fellainijev z glavo po podaji z levega boka. Vendar je žoga zgrešila cilj. Gluhast nogomet je trajal približno 80 minut. Šele na koncu tekme so se Evropejci zazdeli, da bodo vdrli na vrata Južnoameričanov. Toda namesto da bi ustvarili golgetersko situacijo pri sovražnikovih vratih, so Evropejci skorajda zgrešili svojega. Že v zgoščenem času je Messi šel ena na ena z belgijskim vratarjem, a je nespretno izpolnil trenutek in belgijski ekipi dal še zadnjo priložnost. V zadnjem napadu so si Evropejci lahko koristili, a Lukakujev nevarni predložek je bil prekinjen.

Končni rezultat srečanja 1 - 0 v korist Argentine vodi Južnoameričane v polfinale za zmagovalca para Nizozemska - Kostarika. Messijeva ekipa je spet pokazala slabe predstave, čeprav je bil rezultat dosežen. Na obeh tekmah končnice so Argentinci komajda dosegli dva zadetka, zato navijači Latinskoameričanov upajo, da bo ekipa dodala še več, ker je nujno osvojiti nogometno svetovno prvenstvo.