Polfinale Svetovnega Pokala FIFA: Nizozemska - Argentina

9. julija je v brazilskem mestu São Paulo potekala druga polfinalna tekma med reprezentancama Nizozemske in Argentine. 60.000 gledalcev na stadionu je bilo priča zelo živčni tekmi.

Polfinale svetovnega pokala 2014 FIFA: Nizozemska - Argentina

V drugem polfinalu je občinstvo videlo mali nogomet. Prvi polčas se je začel počasi, v tem tempu sta ekipi odigrali celo tekmo. Glavno značilnost srečanja lahko imenujemo boj za žogo na vsakem delu igrišča. Ekipi sta ustvarili gostoto igralcev s sredinske in zadnje črte, kar je privedlo do zelo dolgočasne igre v napadu napadalnih zvezd obeh moštev. Kapetan Argentine Lionel Messi je znova pokazal, da na resnih in pomembnih tekmah reprezentanci ne more pomagati. Južnoameriškega napadalca je Bruno Martin Indy preprosto izključil iz igre. Nizozemec je v prvem polčasu osebno skrbel za Argentinca. Tudi voditelja nizozemske reprezentance van Persie in Robben s svojim nastopom nista blestela. Lahko rečemo, da sta imeli moštvi najmanj pristopov do nasprotnikovega kazenskega prostora, ki se je končalo z nevarnim strelom. V napadih obeh ekip ni bilo ostrine.

Prvi polčas se je končal z nezanimivim, a nervoznim remijem brez zadetkov. Argentinci so bili nekoliko bolj željni poskusov napada.

V drugi polovici srečanja so Nizozemci zase prevzeli teritorialno pobudo. Žoga je bila večja in bolje jo je držal van Gaalov naboj. Vendar to ni obrodilo sadov. Arjen Robben je bil še vedno neviden, van Persie ni uspel, Sneijder pa v nizozemski ofenzivi ni mogel priti do nič kreativnega. Argentinski protinapadi ne pridejo v poštev. Južnoameriški nogometaši so opazno fizično zasvojeni (zaradi česar so bili Evropejci boljši). Messiju in podjetju absolutno ni uspelo. Občutil se je občutek, da Argentina brez Lionela preprosto ni znala voditi žoge v prvi črti.

90 minut srečanja se je končalo z ničlami na semaforju, kar je povzročilo podaljšek. V prvem podaljšku so imeli Nizozemci polno teritorialno prednost, a nevarnih trenutkov ni bilo. Tudi drugi dodatni polčas navijačev ni razveselil z zadetki. Res je, že na samem koncu bi Palacio lahko zadel žogo v gol Nizozemske, toda Argentinec ni mogel realizirati nevarnega izhoda na gol Silissen.

Igralci so odigrali 120 minut brez doseženih zadetkov, zato je o športni nogometni loteriji - seriji enajstmetrovk - odločala usoda vstopnice v finale. Evropejci so izgubili z 2 - 4. Nizozemci so zadeli prvi. Od štirih zadetkov je le dvakrat žogo poslal v gol, dvakrat pa je rešil Argentina Romero. Južnoameriški nogometaši so bili veliko bolj natančni. Vse štiri žoge so zadele tarčo.

Končna zmaga v streljanju enajstmetrov pripelje Argentino do finala svetovnega pokala. Zdaj si bodo gledalci v finalu svetovnega prvenstva v Braziliji lahko ogledali ponovitev bitke med Nemčijo in Argentino (finale svetovnega prvenstva leta 1990 v Italiji). Nizozemski igralci se bodo zadovoljili s tekmo za tretje mesto, v kateri se bodo Evropejci pomerili z Brazilijo.