Neuspešen Nastop Ruske Reprezentance V Biatlonu 2. Decembra Na Pokljuki

Kazalo:

Ruska reprezentanca v biatlonu se ni uspela uvrstiti med najboljše tri. V enojni mešani štafeti so naši športniki izgubili proti šestim ekipam. Medalje so bili biatlonci iz Norveške, Avstrije in Ukrajinske republike. Intenzivnost strasti je dosegla vrhunec med streljanjem Ulyane Kaisheve.

se je strelski liniji približal biatlonec iz Amerike

Govor Kaisheve

Trenerji ruske biatlonske reprezentance so izpustili za obrambo časti države Ulyana Kaisheva in Evgeny Garanichev. Ti športniki imajo pomembne izkušnje na štafetnih dirkah. Kaisheva se je zaradi odločitve trenerjev uspela uveljaviti v prvi ekipi.

Razdalja releja je sestavljena iz majhnega kroga. V primeru napake v streljanju lahko športniki ujamejo voditelje dirke. Kaisheva se je strelski črti približala sedem sekund za vodilnimi. Ustrelili smo se streljanju. Za atletinjo iz Ukrajine Anastasijo Merkushino si je zagotovila drugo mesto. Naslednje Ulyanino streljanje je bilo popolno. Brez tarče je zadela vse tarče in z majhno izgubo pred voditelji pobegnila. Pri podajanju štafetne palice je bil tretji Ženja Garaničev.

Streljanje Garanichev

Zmagovalec olimpijskih iger v Sočiju na prvem strelišču se je izkazal za odličnega. Zamuda pri zadnjem strelu skoraj ni vplivala na Eugeneov položaj glede na nasprotnike. Sedem sekund ga je ločilo od vodje dirke.

V drugem streljanju je Evgeny zgrešil. Z enim rezervnim krogom je uspel zadeti tarčo. Čas med njim in vodjo se je povečal na 14,5 sekunde. To je veliko za tovrstno tekmovanje.

gore pozimi
gore pozimi

Ulyana je verjela, da ne bo zgrešila

Kaisheva je v zadnji fazi začela v skupini, ki se je borila za mesta od petega do osmega. Pričakovalo se je, da bodo naši fantje stopili na stopničke. Vsa upanja so se razblinila po nesrečni napaki Kaisheve. Med prvim streljanjem ji s prvega strela ni uspelo zapreti končne tarče. Da bi jo premagala, je Ulyana porabila dva dodatna kroga. Časovna razlika med Kaishevo in vodjo se je povečala na 34 sekund. V takem času je težko upati na nagrade.

V naslednji fazi je naša športnica iz Rusije spet uporabila dodaten vložek. Voditelji so se še bolj oddaljili od ostalih udeležencev. Po zaključku etape je bila Kaisheva prepričana, da je zadela tarče, vendar se niso zaprle. Evgeny Garanichev je v zadnji fazi dirke imel zaostanek 36 sekund in zasedel osmo mesto.

Sodelovanje Ukrajine

Evgeny se je pokazal s svoje najboljše strani v streljanju in ni uspel vplivati na razplet športnih dogodkov. Nasprotniki so bolje hodili na daljavo. Obstajalo je upanje, da bo Eugene vstopil med najboljših šest, a je s premikom izgubil proti več biatloncem.

Športniki z Norveške Tekla Brunn-Lee, Lars Helge Birkeland, so uporabili štiri dodatne kroge. Zasedli so prva mesta. Športniki iz Rusije s podobnim rezultatom so zasedli sedmo mesto na seznamu. Na drugem mestu so bili športniki iz Avstrije Lisa - Teresa Hauser, Simon Eder s petimi enajstmetrovkami. Tretje mesto sta pripadla biatloncem iz Ukrajine Artemu Tiščenku in Nastji Merkušini. Streljali so bolje kot ostali biatlonci, z enim dodatnim krogom so zadeli vse tarče, vendar ne tako hitro kot preostali štafeti.

Športniki iz Francije, Švedske, Kanade so bili pred rusko reprezentanco z velikim številom zgrešenih strelišč. To kaže, da so bili na poti boljši od Rusov.

Prezgodaj je za resne zaključke. Mešana štafeta se nanaša na določene dirke. Celotno sezono čakajo ljubitelji biatlona. Ruski biatlonci šele začenjajo nastopati. Zaželimo jim veliko sreče.