Ruska Reprezentanca V Biatlonu Je V Mešani štafeti Na Pokljuki Zasedla četrto Mesto

Kazalo:

Ruski športniki so bili 2. decembra 2018 blizu zmage v mešani štafeti svetovnega pokala v biatlonu na Pokljuki. Kljub razmeroma dobri predstavi se jim ni uspelo uvrstiti med prve tri. Kaj je povzročilo tako nedoločen rezultat naše ekipe? Morda je bilo treba na stopnjah tekmovanja zamenjati športnike?

biatlonci na nagnjenem streljanju

Za rusko reprezentanco so kandidirale Irina Starykh, Ekaterina Yurlova - Perkht, Dmitry Malyshko, Alexander Loginov. Po tradiciji so vse reprezentance imele močne športnike. Pred štartom je bilo mogoče napovedati, kdo bo favorit. Bili so Italijani Vitozzi, Wierer, Hofer, Windisch, predstavniki France Bescon, Breza, Martin Fourcade, Destieux.

biatlonci se vzpenjajo navkreber

Prva stopnja

Po začetku sta Lisa Vitotsi in Bescone povedla. Starikh je dirko začela šibko, a se je v drugem krogu rehabilitirala. Zaostanek s prve številke je zmanjšala s 13 na 7 sekund.

V prvem segmentu tekmovanja je bila v vodstvu Finska. Za njo v tabeli rezultatov mešane štafete se nahajata Francija in Italija. Irina Starykh je komaj prišla do cilja in predala štafetno palico Yurlovi-Perkht. Ekaterina se je na dirko podala peta, 16,5 sekunde za vodilno.

Druga faza

Finska je prišla naprej. K temu je pripomoglo kompetentno delo Finkinje Kaise Makaryainen. Ves čas je vodila oder. Najbližje ji je bil Italijan z 29 sekundami izgube. Francozinja je izgubila s finsko biatlonko 39. Ekaterina Yurlova je odkrito slabo nastopila. Z vodilno je izgubila 1,10 sekunde. Katya je ciljno črto prečkala na šestem mestu.

predajo štafetne palice članu svoje ekipe

Tretja stopnja

Iz ruske reprezentance v biatlonu je na progo odšel Dmitrij Malyshko. Zaostanek s finskimi voditelji mu je uspelo zmanjšati na 6 sekund. Martin Fourcade je na ovinku odlično streljal in na dirki prevzel vodstvo. Prehitel je Finca Seppäläja, ki je s strelskim neuspehom celo ekipo prekinil.

Četrta stopnja

Francija je v tabeli mešanih štafet pravočasno zasedla prvo mesto. Sledile so Švica, Italija, Finska. Loginov je štafetno palico od Mališka prevzel peti. Martin Fourcade, Destieux, Finello, Hindesalo so se borili za medalje. Francoz je dobil to rivalstvo. Švicarja Finella je na samem začetku nastopa prehitel za 35 sekund.

Švicarska reprezentanca je v tabeli mešanih štafet zasedla drugo mesto. Na tretji liniji so Italijani. Predstavniki Ruske federacije so se lahko povzpeli šele na četrto mesto in za vodilnimi zaostali 1,17 sekunde.

rivalstvo biatloncev na daljavo

Rezultatov mešane štafete na slovenski Pokljuki za rusko biatlonsko reprezentanco ne moremo imenovati za uspešne. Naši fantje pa so uspeli preseči zelo močne ekipe iz drugih evropskih ekip. Verjeti moramo, da bodo naši biatlonci našli moč, motivacijo in se bodo lahko potegovali za medalje svetovnega pokala.